Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sepahan/Zobahan Fan Thread

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

سپاهان نیوز- مديرعامل باشگاه سپاهان اصفهان كه اين روزها تلاش مي*كند تيم خوبي را براي فصل آينده ببندد درباره*ي جدايي احتمالي سيدجلال حسيني و محسن بنگر گفت: با بنگر و حسيني جلسه گذاشتم و اعلام كردم اگر بخاطر پيشنهادهاي مالي مي*خواهيد از سپاهان جدا شويد، ما مسايل مالي را حل مي*كنيم.

عليرضا رحيمي در گفت*وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به سوالاتي درباره تركيب بازيكنان فصل آينده سپاهان، درخواست*هاي زلاتكو كرانچار، جدايي سيدجلال حسيني و محسن بنگر و برخي بازيكنان ديگر از اين تيم، بودجه فصل آينده سپاهان و... پاسخ داد كه در زير مي*آيد:

** با توجه به اينكه سپاهان در حال حاضر تنها نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسياست و عنوان قهرماني ليگ برتر را هم يدك مي*كشد، برنامه*هايتان براي آماده*سازي هرچه بهتر اين تيم در فصل آينده چيست؟*

كرانچار هنوز برنامه فصل آينده*اش را به ما نداده است. او به مرخصي رفته و فكر مي*كنم يكشنبه (پس*فردا) برگردد و جلسه*اي با او برگزار كنيم تا در آنجا برنامه*هايش را به ما بدهد. با توجه به اينكه الان سپاهان تنها نماينده ايران در جمع هشت تيم پاياني ليگ قهرمانان آسياست، تلاش مي*كنيم تيم قدرتمندتري را براي فصل آينده داشته باشيم. تصميم*گيري درباره تمام برنامه*هاي فني با كرانچار است و تلاش مي*كنيم برنامه*ها را به خوبي اجرا كنيم.

** ظاهرا جدايي سيدجلال حسيني و محسن بنگر از سپاهان قطعي شده كه در اين صورت براي جايگين*هاي اين دو مدافع كليدي چه برنامه*اي داريد؟

اولا كه تا اين لحظه جدايي هيچ بازيكني از سپاهان قطعي نشده است. ما در اين يكي دو روز گذشته برنامه**هايي داشتيم و با اين دو بازيكن ديدار و گفت*وگو هم كرديم. ما تقريبا مرتب با هم در تماس هستيم. به حسيني و بنگر گفتم اگر بخاطر مسايل مايلي و پيشنهادهاي چشمگير مي*خواهيد از سپاهان جدا شويد، من اين مشكل را حل مي*كنم.

** يعني مي*خواهيد پيشنهادهاي مالي چشمگيرتري نسبت به پرسپوليس به آنها بدهيد؟

من انتقادي از رويانيان و رويه*اي كه در پيش گرفته داشتم كه البته بعدا از او عذرخواهي كردم چون به هر حال طبق اصول حرفه*اي و اينكه باشگاه*هاي ما در ظاهر حرفه*اي هستند، هر مديري مي*تواند با هر بازيكني مذاكره كرده و هر پيشنهاد مالي كه مي*خواهد بدهد و اصلا تعريف حرفه*اي بودن همين است؛ بنابراين من نبايد آن انتقاد را انجام مي*دادم.

** پيش*تر نسبت به حرفه*اي بودن باشگاه*هاي ايراني مردد بوديد كما اينكه الان هم تيم*هاي دولتي با قدرت پول*هاي هنگفت دولتي اقدام به بستن تيم شان مي*كنند!

الان هم معتقدم در ايران تعريف قانونمندي از باشگاه وجود ندارد. من كه در اين سابقه بيش از 30 سالي كه در ورزش دارم هيچ تعريف قانوني از باشگاه*ها نشنيدم. اينكه دولتي هستند يا خصوصي يا با هر ماهيت ديگري. به هر حال الان در ظاهر اين عنوان حرفه*اي روي باشگاه*ها وجود دارد و ما بايد از ضوابط آن تمكين كنيم.

** سپاهان براي فصل آينده مشكل يا محدوديت مالي ندارد؟

مسايل مالي و بحث بودجه باشگاه* ما هم قابل حل است. ما مدير سپاهان نشدم كه از مافوق پول بگيرم و در باشگاه خرج كنم. ما آمديم كاري كنيم تا سپاهان به مشكل برنخورد. تحت هيچ شرايطي اگر نتيجه*اي را نگرفتيم آن را گردن هوا، داور، برنامه*ريزي فدراسيون و...نيانداختيم. اصلا اين توجيه*ها را بلد نيستيم هرچند در ايران خيلي*ها استاد اين كار هستند.

** الان داريد به برخي مديران باشگاه*هاي دولتي كنايه مي*زنيد؟!

نه من كار خودم را مي*كنم و ترجيح مي*دهم فقط درباره مسايل باشگاه سپاهان صحبت كنم. من اعلام مي*كنم اگر تمام بودجه باشگاه سپاهان از كارخانه فولاد مباركه هم قطع شود باز هم سپاهان را بدون مشكل خاصي نگه مي*دارم.

** با همين كيفيت فعلي؟

من در اين 33 سال كه در ورزش اين مملكت سابقه مديريتي دارم، چه زماني كه مديركل تربيت بدني استان اصفهان بودم و چه در سال*هايي كه رييس فدراسيون بودم، هيچ وقت درباره بودجه و مشكلات مالي صحبت نكردم و هميشه برنامه*ها را طوري جلو بردم كه با مشكلات مالي مواجه نشديم.

** برگرديم به موضوع حسيني و بنگر، بالاخره تكليف اين مساله چه شد و آيا قرار است آنها به پيشنهاد شما جواب بدهند؟

همانطور كه گفتم ما طي چند روز آينده جلسه*اي را با كرانچار خواهيم داشت. با حسيني و بنگر هم اختصاصا درباره اين موضوع چهارشنبه هفته پيش صحبت كرديم و ضمن تشكر از زحماتي كه در اين سال*ها براي سپاهان كشيده*اند، گفتيم هرچند قراردادتان تمام شده اما مي*خواهيم شما در سپاهان بمانيد؛ ما سعي مي*كنيم نگذاريم آنها به دليل پيشنهادهاي مالي از سپاهان جدا شوند. در نهايت براي اقدام به تمديد قراردادشان در روزهاي آينده اقدام مي*كنيم و اين دو بازيكن هم تا آن زمان تصميم*شان را مي*گيرند.

** پيش از اين بارها گفته*ايد كه قانون سقف قراردادها را رعايت مي*كنيد و در عين حال ميان بازيكنان*تان هم به عنوان يك مدير صادق و راستگو شهرت پيدا كرديد، با اين وضع چطور مي*خواهيد مساله مالي حسيني و بنگر كه شنيده مي*شود هر كدام پيشنهادهاي بيش از يك ميليارد تومان را از پرسپوليس دارند، حل كنيد؟

اولا كه قانون سقف قراردادها امسال براي تمام تيم*ها 20 درصد اضافه شد. ضمن اينكه ما تيم آسيايي هستيم و قانون اين اجازه را مي*دهد تا در چند مورد بتواند قراردادهايي را بالاتر از سقف ببندد.

** يعني اين اجازه به شما امكان عقد قراردادهاي ميلياردي به شما مي*دهد؟

هرچه سقف اجازه دهد ما از آن عدول نمي*كنيم. اصلا سپاهان 100 ميليارد تومان پول هم داشته باشد و اما اجازه قانوني خرج كردن آن را داشته باشيم باز هم بي*حساب و كتاب و خارج از قانون كاري نمي**كنيم. البته تاكيد مي*كنم كه درباره رفتن و ماندن اين بازيكن و جذب بازيكنان جديد در جلسات اين هفته تصميم*هاي نهايي را خواهيم گرفت اما اصول مشخص ما اين است كه اگر بخواهيم كاري را انجام دهيم، حتما راه قانوني آن را پيدا كرده و طبق آن عمل مي*كنيم.

** موضوع جلسه با رحمان احمدي و تمديد احتمالي قرارداد اين دروازه*بان به كجا رسيد؟

با رحمان صحبت كردم كه گفت بهتر است مدير برنامه*هايش با ما مذاكره كند. كه اين ديدار هم در روزهاي آينده انجام مي*شود.

** چند بازيكن سپاهان قراردادشان در پايان فصل تمام شد؟

فقط همين سه نفر يعني سيدجلال حسيني، محسن بنگر و رحمان احمدي هستند. البته در قرار داد برونو سزار و فابيو جان*واريو هم نكاتي وجود دارد كه براي فصل آينده بايد درباره*اش با اين دو بازيكن توافق كنيم. مابقي نفرات با ما قرارداد دارند و فصل آينده در سپاهان بازي خواهند كرد.

** حضورتان در هيات مديره فدراسيون فوتبال چقدر پررنگ است؟ آيا نسبت به تعيين تكليف عمده كميته*هاي فدراسيون به ويژه بلاتكليفي كميته روابط بين*الملل دغدغه*هايي داشتيد؟

بخاطر درگيري سپاهان در دو جام كه ليگ برترو ليگ قهرمانان آسيا بود، نتوانستم حضور پررنگي از آنچه مدنظر دارم در مسايل فدراسيون داشته باشم. از اين پس هر كمكي لازم باشد انجام مي*دهم. البته در بحث استفاده باشگاه**ها از دروازه*بان خارجي بنده روي موضوع لغو قانون ممنوعيت پافشاري كردم و برخي دوستان هم از من حمايت كردند و بالاخره مشكل حل شد.

** جدا از بستن سپاهان فصل آينده چه موضوعات ديگري را در برنامه*تان داريد؟

من از فردا دو مساله را با جديت بيشتر پيگيري مي*كنم كه يكي موضوع تكميل شدن استاديوم نقش جهان اصفهان است و ديگري بحث شكايت از باشگاه تراكتورسازي كه با طرح شكايت در فيفا كار روند خودش را طي مي*كند.

** با وجود قهرماني در ليگ برتر همچنان با جديت اين مساله را پيگيري مي*كنيد؟

اتفاقا چون قهرمان ليگ برتر شديم و ديگر كسي نمي*تواند مسايل ديگر را به پگيري*هاي ما ربط دهد، مي*خواهم به شدت اين شكايت را پيگيري كنم تا به نتيجه نهايي برسد و انگيزه*ام بيشتر شده است.
    2, 9, 10, 11 and 14

Comment

Sepahan extended Bruno Cesar and Janvario's contracts for one more season.

Also Ebrahimzadeh is in talks with Naft Tehran and Tractor.
      2, 9, 10, 11 and 14

Comment

- Gholami and Pouladi may join Sepahan

- Jalal Hosseini's brother will be in Sepahan club tomorrow to negotiate a deal for him for next season.

- Bengar will also go to the club for negotiation tomorrow.

- Ashjari will probably leave Sepahan.
        2, 9, 10, 11 and 14

Comment

Originally posted by arasradio View Post
          Sepahan dynasty was short and it is over! Hey bud... sorry to break it into your face... your points are all valid but the truth of the matter : Sepahan is done... They are finished.. Their era is over... There would be a century of Persepolis - Esteghlal again. The good things about red and blue, they never embarrass Iran on our home soil losing against a smelly Syrian team.... If they lose, they lose to Bayer for instance 2-1 lol... Sepahan was a good team once upon time. Now, it is time to shift our attention to teams with character like Persepolis and Esteghlal. ..Let me tell you, I said that I do not care about Esteghlal, but I guarantee you, if AFC had not panelized Esteghlal, they could be last cup's champions no doubt... take it easy bye

GO PERSEPOLIS GO!!!!
          Originally posted by arasradio
          Chi chi shodes? Sepahan Soolakh shoodes?

LOL..Exactly... Saket (suck it!) lol... This guy is a Joke.. he probably meant, since we know we don't make it even through our group, we are going to be the champs if we are in the final... manfi dar Manfi mishe manfi ... so he did not lie, as he knew he won't even make it to the final lol
          Originally posted by arasradio
          Bye Bye

Thanks, I do not post here anymore anyways lol.. For years, because Sepahan would become history and my notes historical . lol .. But I calm down when I see Basijis and Ayatollahs down. Even though I am Perspolisi a I said in the beginning I feel sorry for Sepahan fans.. This was am embarrassment for our soccer ..... bye
          I was browsing this thread's early pages. I noticed these posts after Sepahan couldn't qualify from their ACL group in 2008. Interesting
          2, 9, 10, 11 and 14

Comment

Originally posted by TM-Fan View Post
            - Gholami and Pouladi may join Sepahan

- Jalal Hosseini's brother will be in Sepahan club tomorrow to negotiate a deal for him for next season.

- Bengar will also go to the club for negotiation tomorrow.

- Ashjari will probably leave Sepahan.
            I was pretty convinced both Bengar and Hosseini were leaving for PP based on their post game interviews.
            But I read Rahimi's interview where he said they will negotiate with Bengar and Hosseini for new contracts and would match any financial deal PP was offering them.

Originally posted by TM-Fan View Post
            I was browsing this thread's early pages. I noticed these posts after Sepahan couldn't qualify from their ACL group in 2008. Interesting
            public humiliation

GRACIAS PEP

Comment

If these Bengar interviews are not a bunch of BS by iranian papers, I think the club should let Bengar go and invest in a younger CD. Bengar was a nobody 8 years ago when he and Aghili joined Sepahan. Now he drives an S550 and is asking for astronomical figures and says he is a longi. By the way an S550 is about 250 million toman in Iran.

Comment

^ I agree, he has lost his mind! I don't think he has a future in Sepahan:

2, 9, 10, 11 and 14

Comment

One thing we've learned from Sepahan these past 10+ years is that it's the club that is making players, not the players making the club. This is the biggest difference between Sepahan and other teams in the league.

Players can leave, but I have faith Sepahan will be able to fill their positions, the same way they did when managers left.
                  راه یکی است و آن راستی است

Comment

Mohsen Irannejad joined Sepahan from Shahin Boushehr. He is a 27 year old left defender and was born in Sirjan:

2, 9, 10, 11 and 14

Comment

Extensive interview with Kranjcar:

http://www.sepahannews.com/sepahan-n...%AA%D9%85.html

کرانچار: سپاهان قطب اول فوتبال ایران است؛ برای قهرمانی در آسیا تحت فشار نیستم
                      سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۸
                      karanchar_01سپاهان نیوز- ادب، متانت، وقار، مهربانی و...؛ این*ها صفت*هایی هستند که می*گویند، برای یک مربی در فوتبال ایران کاربردی ندارد. مربیان خارجی مهربان و باادب، همیشه در فوتبال ایران زمین خورده*اند. از وینگادا بگیرید تا تومباکوویچ و... شاید زلاتکو کرانچار به دلیل همین ویژگی*ها بود که در پرسپولیس نماند اما همین متانت، در اصفهان، زندگی او را متحول کرد. شاید شانس بزرگ زلاتکو این بود که جای لوکا بوناچیچ را گرفت. جای خشم و فریادهای او را. به گزارش خبرآنلاین کرانچار از آن دسته مربیانی است که این متانت در گفت*وگوهایش نیز دیده می*شود. او بحثی خارج از چارچوب نمی*کند، به حواشی نمی*پردازد و سؤالات را آن*طور جواب نمی*دهد که خبرنگاران دوست دارند. با کمک دوست عزیزمان علیرضا مرزبان دستیار او در سپاهان، یک*شنبه میزبان کرانچار در خبرورزشی بودیم تا دست آخر، یک مصاحبه سر سنگین را تقدیم*تان کنیم!
                      *خیلی خوش آمدید آقای کرانچار. پیش از شروع سؤالات جدی، یک سؤال حاشیه*ای داریم. شما در ایران از سوار شدن به هواپیما، نمی*ترسید؟
                      مرسی، من هیچ ترسی ندارم. پروازها در ایران دیر و زود می*شود ولی به نظرم خطرناک نیست.
                      *از زمانی که شما سرمربی سپاهان شدید، این تیم به قول ما ایرانی*ها، اروپایی بازی کرد. پاس*های کوتاه و ارتباط خوبی که بین سه خط در زمین وجود داشت. احساس می*کنیم، الگوی شما تیکی تاکای بارسلونا بود. شما خواستید فرم بازی کردن سپاهان چنین باشد یا فرمی است که سپاهان کلی گرفته؟
                      طبیعتاً هر مربی تفکرات و سیستم خاص خودش را دارد. من وقتی به سپاهان آمدم، ابتدا برایم مهم بود با کیفیت بازیکنان آشنا شوم و سپس بر اساس همین مسئله، سیستم بچینم و تفکراتم را پیاده کنم. با این پیش*زمینه، ما موفق شدیم به خوبی بازی کنیم و همان*طور که گفتید، در پاس دادن موفق باشیم. در واقع سپاهان به یک سازماندهی خوب رسید و توانست کیفیت نهایی خود را این*طور نشان دهد ولی من باید یک مسئله را برای شما روشن بگویم. مهم*ترین فاکتور موفقیت ما درک مشخص و مشترکی بود که از هم داشتیم. ما دقیقاً می*دانستیم بازیکنان چه کیفیتی دارند و آنها دقیقاً می*دانستند ما چه می*خواهیم. دو طرف، همکاری بسیار خوبی با هم داشتیم. در دو دوره که در این تیم سپری کردیم، سعی داشتیم در زاویه*ای حرکت کنیم که موفق باشیم. در کنار این، تمرینات*مان را بر اساس معیارهایی که در ذهن داشتیم، انجام دادیم. مهم*ترین معیار ما دادن پاس*های خوب و کم*اشتباه بود که بازیکنان به خوبی توانستند چنین موضوعی را درک کنند.
                      *درباره درک متقابلی حرف زدید که در تیم شما وجود داشت. وقتی به سپاهان آمدید، 7 امتیاز از استقلال عقب*تر بودید. این اختلاف کمی بعد 9 امتیاز شد. در ایران باب است وقتی مربی بعد از شروع مسابقات یک تیم را می*گیرد، می*گوید من آن را نبسته*ام، قهرمان نمی*شود و هیچ شانسی نداریم و... شما چطور تیمی را که خودتان نبسته بودید، قهرمان کردید؟
                      مسئله برای ما خیلی روشن بود. من بار اول که با بازیکنان روبه*رو شدم، به آنها گفتم یک کتاب جدید باز خواهیم کرد. هر چه تا به حال اتفاق افتاده، برایم مهم نیست. ما نمی*خواهیم بدانیم در گذشته چه اتفاقی افتاده و چه شده. همه چیز مربوط به قبل است و ما باید یک روز جدید را شروع کنیم. از همان روز اول جو مثبتی در تیم دیدم. این مسئله به ما کمک زیادی کرد. از طرفی، در آن برهه ما یک استراحت نبستاً طولانی داشتیم. به همین خاطر توانستیم سریعاً تمرینات را سازماندهی کنیم و یک جو خوب در تیم حکمفرما شد. درست در همین روزها بود که ما به قهرمانی فکر می*کردیم اما نه قهرمانی قطعی. یعنی ما تحت*فشار نبودیم. این فشار نه روی من و اعضای دیگر کادرفنی بود و نه روی بازیکنان. تنها یک شرایط مثبتی را در تیم به*وجود آورده بود که می*توانیم قدم به قدم جلو برویم. من با کادرفنی حرف زدم و آن را به بازیکنان نیز منتقل کردم تا اعتماد به*نفس*شان بالا برود و بتوانند این مسئولیت را روی دوش خود احساس کنند اما نه زیاد. از این طریق توانستیم جو تیم را مثبت*تر کنیم. رابطه بین ما با بازیکنان، هواداران و باشگاه هر روز بهتر شد. این مسئولیت*پذیری فوق*العاده در نتایج ما تأثیر زیادی داشت. در 5 بازی اول مقابل پرسپولیس، فولاد، شاهین*بوشهر، ذوب*آهن و مس سرچشمه ما خوب بودیم. وقتی استقلال، نفت، صبا و تراکتور تیم*های بالای سر سپاهان، زیاد موفق عمل نکردند در ذهن*مان این چراغ سبز روشن شد که با جدیت بیشتر می*توانیم به صدر جدول نزدیک شویم. کسی احساس نکرد ما چطور به صدر جدول رسیدم چون قدم به قدم حرکت کردیم.
                      *یاد رقابت خرگوش و لاک*پشت افتادیم! با توضیحاتی که شما دادید، سپاهان لاک*پشتی قهرمان شد. چقدر این تشبیه را می*پذیرید؟
                      (خنده) خب من سال*هاست در فوتبال هستم. برخی مسائل را خوب می*دانم و می*فهمم. زمانی که در زاگرب مربیگری می*کردم، دینامو و هایدوک دو تیم قدرتمند بودند، با ساختاری قوی. هیچ کس احساس نمی*کرد زاگرب بتواند برای این دو تیم خطری ایجاد کند چه رسد به اینکه از قهرمانی ما حرف بزنند. دقیقاً همین شرایط را امسال در سپاهان احساس کردم. آن سال ما قهرمان شدیم، همان*طور که امسال با سپاهان جام را به*دست آوردیم. وقتی من و مرزبان به سپاهان اضافه شدیم، اطلاعات زیادی را به*دست آوردیم، مخصوصاً این موضوع را متوجه شدیم که جو در اطراف سپاهان خوب نیست. به همین دلیل بازیکنان نمی*توانند کیفیت واقعی*شان را نشان دهند. مشکلات بازیکنان با کادرفنی و مسائل داخلی باشگاه دست به دست هم داده بود تا بازیکنان نتوانند کیفیت واقعی*شان را نشان دهند. ما سعی کردیم شرایط را عوض کنیم. هدف اول این بود که اعتماد به*نفس بازیکنان را بالا ببریم تا بتوانند وظایف خودشان را انجام دهند. این هم بستگی داشت به رفتار انسانی که ما با بازیکنان خواهیم داشت. آقایان رحیمی، مدیرعامل و خوروش، سرپرست سپاهان در این راه قدم*های مثبتی برداشتند و جا دارد از آقای سمیعی*نژاد، رئیس کارخانه نیز تشکر کنم که نگذاشت مشکل مالی داشته باشیم. ما از نظر ساختاری بدون دغدغه کار را پیش بردیم.
                      *آیا این ساختاری که درباره*اش حرف می*زنید، در پرسپولیس وجود داشت؟
                      من قبلاً راجع*به این مسئله حرف زده*ام ولی باید بگویم ساختار این دو تیم کاملاً متفاوت است. پرسپولیس همیشه تحت*فشار است، به*ویژه از سوی طرفدارانش. این تیم ساختار مشخصی ندارد. در سه*ماهی که با این تیم کار کردم، مشکلات بزرگی داشتیم. با تغییراتی که در مدیریت این باشگاه شد، پرسپولیس حرکت رو به جلویی داشت. من اگر می*ماندم می*توانستم نتایج خیلی خوبی بگیرم. در سپاهان سازماندهی فرق دارد. در این باشگاه تجربه بالاست و همه به کار حرفه*ای در آنجا عادت دارند. آنها عادت کرده*اند حاشیه را کنار بگذارند. ما با این فاکتور مهم نه تنها موفق شدیم بازیکنان را آماده کنیم، بلکه توانستیم قلب طرفداران را هم به*دست بیاوریم.
                      *چه چیز باعث ناکامی شما در پرسپولیس شد؟ نبود ساختار در باشگاه یا فشار هواداران؟
                      پرسپولیس فرهنگ خاص خودش را دارد. این تیم هواداران زیادی دارد. من در زمان کوتاهی که در پرسپولیس بودم، توانستیم با این فرهنگ آشنا شوم. در ابتدای کار وقتی آقای انصاری*فرد بود، تفکراتی غیرحرفه*ای در این تیم وجود داشت. قبل از شروع فصل تیم بسته شده بود. آنها وقتی سراغ من آمدند که فقط سرمربی می*خواستند، هم بازیکن داشتند و هم دستیارهای من را چیده بودند! (خنده) سپس از من انتظار داشتند با چوب جادویی همه*چیز را درست کنم. انصاری*فرد که رفت و مدیر بعد آمد، اوضاع کمی بهتر شد. من در آن شرایط راضی بودم و نتایج خوبی گرفتیم اما شانس با من یار نبود و بعد هم خیلی زود، همکاری ما پایان یافت.
                      *اگر به شما پرسپولیس را پیشنهاد بدهند، آیا حاضرید دوباره به این تیم برگردید با علم به این موضوع که آنجا ساختار مناسبی ندارد و سرمربی همیشه تحت*فشار است؟

من فعلاً به شما می*گویم با سپاهان قرارداد دارم ولی پرسپولیس همیشه نقشی مثبت در زندگی من بازی کرده و بازی خواهد کرد. من بارها گفته*ام با احساس خوبی از این تیم جدا شدم اگر در این شرایط سپاهان نبود، سریعاً پیشنهاد پرسپولیس را قبول می*کردم. (خنده)
                      *به قول طرفداران پرسپولیس، یعنی خون شما هم بدجور قرمز است؟
                      (خنده) ما در هفت*ماهی که در سپاهان بودیم، به*خاطر موفقیت*هایی که به*دست آوردیم، ارتباط انسانی خوبی با طرفداران و سایرین، پیدا کردیم. ما باید در زندگی این مسئله را یاد بگیریم و به حقوق همدیگر احترام بگذاریم. وقتی یاد بگیرید و عمل *کنید، همیشه با خاطرات خوبی می*روید. من دوست دارم اگر یک روز از ایران رفتم هم از اصفهان خاطرات خوبی داشته باشم و هم از سپاهان. به قول معروف مربی همیشه دو چمدان در دست دارد، یکی برای رفتن و یکی برای ماندن. همیشه این چمدان*ها در دستم هستند.
                      *شما گفتید در پرسپولیس از شما انتظار داشتند با چوب جادویی عمل کنید. در سپاهان نیز این انتظار بود. چطور چوب شما در سپاهان عمل کرد اما در پرسپولیس نه؟
                      من در سپاهان زمان بیشتری داشتم و تحت*فشار نبودم که حتماً تیم را قهرمان کنم. از روز اول این مسئله روشن بود. ما به*دنبال نتایج خوب بودیم و آرامش ولی در پرسپولیس، این مسائل وجود نداشت. حالا در سپاهان می*خواهیم در آسیا نیز بدرخشیم و نماینده خوبی برای فوتبال ایران باشیم، در حالی*که همچنان فشار زیادی رویمان وجود ندارد.
                      *شما دقیقاً چه زمانی فهمیدید سپاهان می*تواند قهرمان لیگ*برتر شود؟
                      ما در یکی، دو روز گذشته این سؤال را در جمع خودمان مطرح کردیم. من و مرزبان از هم پرسیدیم که واقعاً فکر کردی از کی متوجه شدیم می*توانیم قهرمان شویم؟ خیلی زود متوجه شدیم فکر ما دقیقاً یکی بود. بعد از باخت مقابل صبا، دقیقاً.
                      مرزبان: ما بعد از آن بازی در رختکن طوری برخورد کردیم که انگار بحرانی نیست. کسی را متهم نکردیم که تو مقصر هستی. خیلی زود با بازیکنان به این جمع*بندی رسیدیم که می*توانیم امتیازهای از دست رفته را بازگردانیم. گفتیم می*توانیم و توانستیم. متوجه شدیم تیم*های بالا سری ما با هم بازی می*کنند و هنوز می*توانیم به رفتن در کورس امیدوار باشیم.
                      کرانچار: با همین تفکر بود که به آبادان رفتیم و 4 گل به این تیم زدیم. همانجا بود که من ایمان پیدا کردم می*توانیم به صدر جدول برسیم. اعتقاد داشتم می*توانیم و اگر به صدر برسیم، هرگز آن را از دست نخواهیم داد. ما از روز اول خوب توانستیم از موقعیت*مان دفاع کنیم و باید بگویم باکیفیت قهرمان شدیم و لیاقتش را داشتیم.
                      *شما گفتید بر اساس توانایی بازیکنان، سیستم پیاده می*کنید. تصور می*کنیم در سپاهان فصل بعد شما دیگر ابزار فصل گذشته را نداشته باشید. رحمان احمدی گویا با جذب گلر ذوب*آهن دارد می*رود. بنگر و جلال هم که در راه پرسپولیس هستند. واقعاً می*توانید جانشین*های خوبی برای آنها پیدا کنید؟
                      رفتن و آمدن در فوتبال طبیعی است و در دنیای حرفه*ای بازیکنان از تیم*هایشان جدا می*شوند. ما با سپاهان نتایج بزرگی گرفتیم، هم در آسیا و هم در ایران. موفق شدیم استقلال را کنار بزنیم. دوبار قهرمانی خودمان را اثبات کردیم. طبیعی است که تیم*های دیگر دنبال بازیکنان ما باشند. همه تلاش خود را خواهیم کرد تا بازیکنان خودمان را نگه داریم. من با مسئولان جلسه*ای داشتم و در این باره حرف زدیم. بازیکنان باید توجه داشته باشند که ما در آسیا هستیم و برای قهرمانی می*جنگیم. فصل بعد هم دوباره دنبال قهرمانی در لیگ*برتر خواهیم بود. حالا تصمیم با خود آنهاست که دوست دارند در تیمی بمانند که شانس قهرمانی در آسیا را دارد یا جدا شوند. با مسئله روشنی روبه*رو هستیم و نیاز نیست راجع*به آن زیاد حرف بزنیم ولی اگر این بازیکنان بروند هواداران بدانند دنبال بازیکنان خوب خواهیم رفت و سعی می*کنیم کیفیت تیم را بالا ببریم و جو را بهتر کنیم.
                      *پس از نظر شما بازیکنانی که می*خواهند بروند، بدون جانشین نیستند.
                      همان*طور که گفتم این جدایی*ها طبیعی است و مطمئن باشید ما کیفیت تیم را صددرصد بالا نگه خواهیم داشت.
                      *آیا درخواست جذب محمدباقر صادقی گلر ذوب*آهن، پیشنهاد شما بود یا باشگاه او را جذب کرد؟
                      ما از روز اول با مسئولان صحبت کردیم و گفتیم که باید رقابت ایجاد کنیم و بازیکنان با هم مبارزه کنند. تصمیم گرفتیم تا مهره*های اصلی را حفظ کنیم. طبیعتاً همیشه درباره بازیکنان مسائلی پیش می*آید که عادی است ولی صادقی کیفیت خوبی دارد. گلری جوان و آینده*دار است اما من آرزو دارم رحمان کنار ما باقی بماند.
                      *شما بعد از قهرمانی سپاهان سریعاً قرارداد خود را تمدید کردید. جان*واریو و سزار هم همین*طور. چه هدفی پشت این تصمیم بود. آیا می*خواستید که ماندن خود را اعلام کنید تا بازیکنان از سپاهان جدا نشوند؟
                      من با سپاهان قرارداد داشتم اما یک متمم در قرارداد وجود داشت. اصرار داشتم که بعد از پایان فصل، در صورتی که دو طرف راضی بودیم همکاری ادامه داشته باشد. در پایان کار هم وقتی دو طرف راضی بودیم، سریعاً قرارداد امضا شد چون من نمی*توانستم به راحتی از کنار رابطه*ای که با مسئولان، هواداران و بازیکنان داشتم، بگذرم.
                      *شما زیاد دنبال بازارگرمی نبودید. در روزهای آخر فصل این شایعه وجود داشت که مأموریت خود را در سپاهان تمام کرده*اید و می*خواهید مأموریت بزرگتری را قبول کنید، مثل سرمربیگری تیم ملی کرواسی.
                      تفکرات ما با گذشت زمان تغییر پیدا می*کند. شما گفتید من از کرواسی پیشنهاد داشتم ولی باید بگویم از ایران نیز پیشنهادهایی بود. من دلیلی پیدا نکردم که ایران را ترک کنم. هنوز اهداف بزرگی در آسیا داریم و می*خواهیم از قهرمانی*مان دفاع کنیم. من با سپاهان دنبال دومین قهرمانی لیگ*برتر هستم.
                      *یعنی شما سپاهان را فدای پول و پیشنهادها نکردید.
                      شاید کسانی باشند که اهداف دیگری را در فوتبال دنبال می*کنند و بعد از یک موفقیت، سریعاً می*خواهند مسیرشان را عوض کنند ولی من هیچ*وقت، این*طوری نبودم. همیشه می*خواهم موفق باشیم ولی مهم*تر از این، درست کار کردن و با شرف بودن است!
                      *از چه باشگاه*های لیگ*برتری پیشنهاد داشتید؟
                      من مستقیماً با کسی حرف نزدم.
                      *از نظر شما، بهترین مربی ایرانی چه کسی است؟
                      من مدت زیادی نیست که اینجا هستم. نمی*توانم پاسخی به سؤال شما بدهم ولی همیشه بهترین*ها، موفق*ترین*ها هستند اما معتقدم لیگ*برتر مربیان فوق*العاده خوبی دارد.
                      *یک*بار با شما درباره محبوبیت حرف زدیم و گفتید، دنیزلی در ایران از شما خیلی محبوب*تر است. حالا شرایط فرق کرده. دنیزلی ناکام بوده و شما موفق. آیا هنوز روی حرف*تان هستید؟
                      این را از مردم بپرسید که چه کسی محبوب*تر است ولی می*توانم بگویم در اصفهان من. با این سؤال*تان یاد یک اتفاق افتادم. در بازی پرسپولیس هواداران سپاهان من را تشویق می*کردند، وقتی می*خواستم برگردم، طرفداران پرسپولیس سریعاً دست به تشویق من زدند. این نشان می*دهد آنها هم من را دوست دارند.
                      *فعلاً که در اصفهان یک رقیب جدی دارید؛ مرزبان!
                      (خنده) اینکه شما می*گویید من و مرزبان محبوب هستیم، به دلیل این است که با شرافت کار می*کنیم. همیشه سعی کرده*ایم رو به جلو حرکت کنیم ولی من همیشه یک سؤال از خودم می*پرسم، اگر قهرمان نمی*شدیم و نتایج این*چنینی به دست نمی*آوردیم، آن*وقت چه می*شد؟
                      *می*خواهیم نظر شما را درباره سقف قرارداد هم بپرسیم. تا به حال چنین چیزی را در کشورهای دیگر دیده بودید؟
                      در کشورهای دیگر به این شکل نیست. همه*چیز بسته به مقدار پولی است که باشگاه دارد. هر تیم با توجه به بودجه*اش، بازیکن می*گیرد. این یک چیز شخصی است که مربوط به باشگاه است، نه جای دیگری.
                      *سقف قرارداد را قبول دارید؟
                      من عذر می*خواهم، قبول ندارم. اگر تیمی واقعاً می*تواند بازیکن باکیفیت بگیرد، چرا نگیرد؟
                      *شما شخصیت جالبی دارید، هیچ*وقت کری نمی*خوانید. ما به این نتیجه رسیدیم که از کری خواندن بدتان می*آید.
                      من به تمام همکارانم در لیگ*برتر احترام می*گذارم. برای شخصیتی که دارند، ارزش قائلم. اگر آنها به شخصیت من احترام نگذارند و حرف*های جالبی نزنند، جواب*شان را خواهم داد. من وارد دعوای خاصی نمی*شوم چون تمرکزم را روی مسائل فنی گذاشته*ام، نه حاشیه است. این فرهنگ ورزشی من است.
                      *در کرواسی هم زیاد در این بحث*ها شرکت نمی*کردید؟
                      من بعد از بازی درباره مسائل فنی حرف می*زنم، درباره چیزهایی که به من مربوط است. همیشه نیز برای تیم*های دیگر، مربیان و بازیکنان احترام زیادی قائل هستم. این جزو اصول زندگی من است. به نظر من وقتی ما کری می*خوانیم، تیم مقابل را جریح*تر می*کنیم و انگیزه آنها را بالا می*بریم. این از نظر روانشناسی کار درستی نیست. راستی یک نکته در بین حرف*هایم جا ماند. شما درباره تیم ملی کرواسی از من پرسیدید. فعلاً به هیچ*عنوان بحث حضور من در این تیم وجود ندارد. با فدراسیون فوتبال کرواسی تماس مستقیم نداشتم ولی این آرزویی بوده که مسئولان کرواسی داشتند. فعلاً شرایط مهیا نیست اما طبیعتاً من در آینده سرمربی تیم ملی کرواسی می*شوم.
                      *خیلی*ها می*گویند نقش محرم در سپاهان خیلی کلیدی است. او واقعاً چنین وزنی را در تیمت بازی می*کند؟
                      من محرم را به عنوان کاپیتان تیمم، شخصیتی والا می*بینم. شرایط روحی و بدنی او روی تیم تأثیر زیادی دارد. با توجه به مشکلاتی که محرم از نظر عضلانی دارد، باید بگویم وقتی با روحیه است، می*تواند برای ما بسیار مؤثر باشد.

*بعد از برد سپاهان، شما آن حس ناسیونالیستی قوی را در بین اصفهانی*ها احساس کردید؟ جوری از این قهرمانی در مقابل تهرانی*ها حرف می*زدند که گویا اولین قهرمانی*شان بود.
                      چیزی که من درک کرده*ام، هواداران ما وابستگی زیادی به نتایج تیم پیدا کرده*اند. بعد از قهرمانی آنها فوق*العاده خوشحال بودند. به نتایج تیمی افتخار می*کردند که همه مرگش را آرزو کرده بودند. آنها فکر می*کردند سپاهان مرده است ولی سپاهان مجدداً زنده شد و به قهرمانی رسید. این احساسی که درباره*اش حرف می*زنید در تمام شهرها هست. در بارسا و مادرید هم هست. در دورتموند و مونیخ. طبیعی است مردم بعد از برد به خیابان*ها بریزند و این*طور خوشحالی کنند.
                      *اما جشن سپاهانی*ها ویژه بود. آیا پیغام خاصی برای شما داشت؟
                      فقط می*توانم بگویم احساس خوشبختی کردم وقتی دیدم آنها خوشبخت هستند و این*طور خوشحالی می*کنند.
                      *سپاهان حالا در آسیا هم شانس قهرمانی دارد. سال گذشته می*شد قهرمان شوید ولی یک اشتباه همه چیز را خراب کرد. یک*بار هم به فینال رفت و شکست خورد. فکر می*کنید پتانسیل قهرمانی را دارید؟ و می*دانید این قهرمانی چقدر برای مردم مهم است؟
                      ما تحت*فشار نیستیم که حتماً قهرمان آسیا شویم. این یک مسئله مشخص است. ما در بازی*های گروهی خوب بازی کردیم و نتیجه گرفتیم. بعد از بازی استقلال، از نظر روانی در شرایط بهتری قرار گرفتیم و می*خواهیم در فرم خوبی، تیم را آماده کنیم که با قدرت وارد آسیا شود.
                      *شما هیچ*وقت دوست نداشتید جای کروش در تیم ملی ایران بودید؟
                      از اینکه او توانسته خوب عمل کند، بسیار خوشحالم. با نتایجی که خواهد گرفت، ایران به جام*جهانی می*رود. تنها باید قدم*های آخر را محکم*تر بردارد. من آرزو می*کنم این اتفاق بیفتد و شک ندارم ایران می*تواند نماینده خوبی باشد. امیدوارم با بازیکنانی که او انتخاب می*کند، به این هدف مهم برسد.
                      *دوست ندارید جای او باشید؟
                      بعد از کروش چراکه نه! (خنده)
                      *سپاهانی*ها بعد از سه قهرمانی متوالی در آسیا می*گویند ما قطب فوتبال ایران هستیم. در حالی*که سال*های پیش* می*گفتند قطب فوتبال ایران استقلال و پرسپولیس است.
                      طبیعتاً از نظر تاریخی و پرطرفدار بودن، پرسپولیس و استقلال قدمت زیادی دارند ولی باید بگویم الان ما در وضعیتی هستیم که سپاهان سه*بار قهرمان لیگ*برتر شده. به همین دلیل ما حرف اول را در فوتبال ایران می*زنیم. فعلاً سپاهان قطب اول است، نه استقلال و پرسپولیس. طبیعتاً درست است که از نظر تاریخی و هوادار هستند ولی ما باید بگوییم سپاهان الان در شرایطی است پشت*سر هم قهرمان شده است. سه*بار قهرمان حرف اول را را ما می*زنیم. فعلاً حرف اول را ما می*زنیم. الان سپاهان است قطب اول ایران.
                      *چه تضمینی است که اتفاقات خوش این فصل دوباره برایتان تکرار شود؟
                      فعلاً مهم این است که بازیکنان خوبی بخریم چون فصل بعد کار دشوارتر خواهد بود. ما قهرمان هستیم و قطعاً تیم*ها با انگیزه زیادی مقابل*مان بازی خواهند کرد. آنها ضدقهرمانی بازی می*کنند.
                      *سؤال آخر هم یک سؤالی خارج از بحث سپاهان است. شما اغلب ورزشگاه*های ما را دیده*اید. قرار است به زودی نمایندگان AFC به ایران بیایند و امکانات را ببیند. اگر شما بخواهید به ایران سهمیه بدهید، چند سهمیه خواهید داد؟
                      اخطارهای گذشته کمک زیادی به شما کرده است. مسئولان اصفهان تلاش می*کنند تا به زودی استادیوم نقش*جهان را بسازند یا در اهواز برای فولاد ورزشگاه خوبی ساخته شده. آزادی هم کیفیت خوبی دارد. ایران قدم*های خوبی را رو به جلو برمی*دارد و امیدوارم این قدم*ها ادامه داشته باشد. به نظرم باید به فوتبال ایران فشار بیشتری بیاید تا تیم*ها برای خودشان استادیوم بسازند. باید فدراسیون ایران نیز یک پروسه زمان تعیین کند و به باشگاه*ها بگوید وقت دارید که ورزشگاه بسازید. اگر نتوانید، مجوز بازی به*دست نمی*آورید. در اوکراین و لهستان دقیقاً این اتفاق افتاد. بعد از اینکه ساختار باشگاه*های آنها مشکل پیدا کرد سریعاً یک تاریخ مشخص شد تا ورزشگاه بسازند. فدراسیون تهدید کرده بود اگر نتوانید، بازی*هایتان را در آلمان برگزار می*کنیم! اما آنها سریعاً دست به*کار شدند و برای خودشان ورزشگاه ساختند.
                      2, 9, 10, 11 and 14

Comment

Bengar and Hosseini can GTFO and go to any team that is stupid enough to pay them a billion toman each for one year. They are both old and I personally would like to see hungry youngsters in the squad than money grubbing elderly players like these two.

Comment

Interview with Alireza Marzban:

http://www.pfdctv.com/?p=4051
                          Formerly known as Persianking!
                          Follow me @
                          instagram/iranscout
                          instagram/nariman_iranscout

Comment

Originally posted by Persianking View Post
                            Interview with Alireza Marzban:

http://www.pfdctv.com/?p=4051
                            thanx for uploading the video . keep it up bro

Comment

The finance minister Hosseini: I am a Sepahan fan

استقلالی هستید یا پرسپولیسی؛ من سپاهانی ام!
                              خبرگزاری ایمنا: وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به گزارشگر دوربین خبرساز که اصرار داشت بداند او استقلالی است یا پرسپولیسی گفت: من سپاهانی ام.

سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۴
                              به گزارش ایمنا، محمدجواد واحدی گزارشگر دوربین خبرساز به سراغ وزیر اقتصاد و دارایی رفته بود تا بداند هوادار کدام یک از دو تیم فوتبال پایتخت است.
                              شمس الدین حسینی با اصرار واحدی روبرو شد اما پاسخ او را این طور داد: من سپاهانی ام. در حال حاضر چشم امید همه ایرانی ها به ساق پای بازیکنان سپاهان است تا در لیگ قهرمانان آسیا از آبروی فوتبال ایران دفاع کنند. سپاهان به همراه ۳ تیم از عربستان به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا رسیده است و آرزوی ما موفقیت این تیم در آسیاست.
                              2, 9, 10, 11 and 14

Comment

^^That is a negative. As a Sepahani I would keep that on the low down as these incompetent bastards should be Perspolisi or Esteghlali.

Comment

Working...
                                X