Announcement

Collapse
No announcement yet.

TM-News-

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Basicaly guys

All we all want here is for Iran to win the Asian Cup now how CQ is gona achieve that , to be honest we dont care.

But with that said going to South Africa has some benefits and some draw backs however one thing is for sure if

We dont play any friendlies vs. other National teams in this trip,to me its a waist of time,money and effort

but we IFF sets up 2 friendlies with i dont care any 2 africans nations ,then i say Amen.

Comment

TM-News-

I come and go from Iran to Canada at least once a year and don't feel jet lag at all, well sometimes a little bit but it's bot that big of a problem.

Comment

Originally posted by Ali.Karimi79 View Post
        ^ Spot on. I had a straight flight from Germany to Las Vegas and needed 2 fucking days to recover. Same when i was back in germany. I work out 2-3 times a week.
        I fully agree. The human body is not designed for this.
        Yeah, but you were going to a different time zone.

Your night and day was f'd up.
        راه یکی است و آن راستی است

Comment

Originally posted by Bi-honar View Post
          Dude, you're telling me you've never been on long trips and haven't ever felt travel fatigue to consider it a fact?

And I don't know which Barcelona game you're talking about, but you're seriously comparing a scenic 800 km bus ride through arguably the most beautiful and relaxing part of Europe to traveling 2/3 of the circumference of the earth, along 3 continents, 3 completely different climates and altitudes and constantly pressurizing and depressurizing in a plane?

Let me put it to you this way... We traveled roughly 22,000 km for the Brazil trip in a space of 2 weeks (20% less than TM has to do in roughly the same amount of time, excluding the travel inside Australia) - only two continents and virtually no time difference. Maximum altitude difference was 2500 ft. We didn't have to do any training or play tough games and relaxed as much as we could. Do you know how burnt out everyone in our group was at the end of the trip and how many times they have told me that there's absolutely no way they could subject their bodies to that again?

Don't believe me... ask anyone who traveled to Brazil from North America or Europe how long it took for their bodies to get back to its normal rhythm - and that's after a vacation! Okay, we're not professional athletes, although I was pretty athletic and fit in my younger days. How long did it take our players to get back to form after the world cup? How many of them had to switch to shittier teams and still had/have fitness issues? CQ himself was on vacation for two months just to recover. The human body is not designed / has not evolved for these types of changes and long travel distances.

If you still don't believe me, like you said, let's wait until after the fact and revisit this issue. If I'm wrong about this and the players that took part in the S. Africa camp are all fresh and chippy in the Palestine and Iraq games, I'll be the first to admit it - deal?
          Sure, deal I guess. But in response I will still say the following

1. I don't think the distance matters. It's the time zones that matter. It's if your night and day gets screwed up. Their night and day doesn't change. That is a big difference. Traveling from Iran to North America screws you up because you need to adjust your sleep.

2. Our circumstances for travel are different. They have a mission, they are training. They are not worrying about what to eat, what flight to catch, what hotel to stay in, what their wife or gf want or any of the other things that add to our experience as travelers.

As for Barca, have you ridden a bus through long windy roads? Let alone sat in place for 17 hours while doing so? I don't know how scenic it was given that the air was filled with Icelandic volcano particles.

I drove from Tehran to Yerevan non-stop twice. Was I tired? Yes, but only from sitting down. In fact I was ready to run around the city.

But I guess we shall wait and see.
          راه یکی است و آن راستی است

Comment

پروین: کی روش برای وزیر ورزش هم تصمیم می گیرد!/

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت:

به نظر میرسد شرایط در فوتبال ما برعکس است و به جای اینکه فدراسیون فوتبال به کیروش برنامه بدهد این کیروش است که برای فدراسیون و حتی وزیر ورزش تصمیم میگیرد.

Comment

Originally posted by Kiarash View Post
              2 days bro? I am only 20 and when I took the flight from Amsterdam to Los Angeles I had a jetlag for one week straight! Never felt so tired, 15 hours of traveling felt like torture.

Sent from my iPhone using Tapatalk
              Flying is fun mate, if you can cope with the jetlag ofcourse.

Comment

Every human,s body is different than others and can take jet lag differently
                Some have a hard time with it like my brother and some like me can fly 14 hrs straight and no issues !

Comment

TM-News-

Hmm Well,
                  Rugs is also right about the time zones.
                  Indeed we should wait and see.
                  IRI's politics is no different than handling a pressure cooker ..... As the pressure builds up, you slowly let the steam out just a tad bit so that you don't see overflow, and once the pressure from below is less, you put the lid down again and raise the temperature.

Comment

Can we please return to the topic of TM news?

Comment

بازیکن این اختیار را ندارد که بگوید امروز بازی نمی کنم و فردا بازی می کنم
                      کی روش: بعد از جام جهانی خوابیدیم اما هدف مان راهیابی به فینال جام ملت هاست

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان اعلام کرد هدف این تیم از حضور در جام ملت های ۲۰۱۵ آسیا راهیابی به فینال این دوره از مسابقات است.

کارلوس کیروش بعدازظهر امروز (یکشنبه) در خصوص شرایط فعلی تیم ملی فوتبال کشورمان با خبرنگاران صحبت هایی را مطرح کرد. وی ابتدا به خبرنگاران خوش آمد گفت و اظهار داشت: به خاطر نزدیک شدن به جام ملت های آسیا اینجا حضور داریم تا مسائل را به صورت شفاف بیان کنیم. اگر لازم باشد، یک، دو، سه و حتی 10 بار مطالبی را که نیاز باشد، تکرار خواهم کرد و حاضرم به صورت مکتوب برنامه های پیش روی تیم ملی را توضیح دهم. از شما خبرنگاران می خواهم درباره تمام شبهاتی که برای شما وجود دارد، سؤال کنید و امروز راحت باشید.

وی درباره اینکه اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی چه زمانی آغاز و چه شرایطی خواهد داشت، گفت: همانطور که می دانید هفته هفدهم لیگ برتر این هفته برگزار می شود و ما صبح روز 12 دسامبر گروهی از بازیکنان را معرفی خواهیم کرد که آنها باید آمادگی حضور در لیست نهایی را داشته باشند، به ویژه آنهایی که قرار است ما را در جام ملت های آسیا همراهی کنند

. علاوه بر این به صورت جداگانه اسامی بازیکنانی که در اردوی آفریقا حضور خواهند داشت، اعلام می شود.
                      سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: یکسری از بازیکنان به دلیل وظایفی که در تیم*های اروپایی دارند و یکسری دیگر از بازیکنانی که درگیر تیمهای باشگاهیشان هستند، با ما در اردوی آفریقا نخواهند بود اما ما را در استرالیا همراهی میکنند.

ما با 19 بازیکن راهی آفریقای جنوبی میشویم که سه دروازهبان و 16 بازیکن دیگر آنها را تشکیل خواهند داد.
                      کیروش با بیان اینکه طبق محاسبات انجام شده 50 درصد بازیکنان اصلی در اردوی آفریقا در اختیارش هستند، تأکید کرد: دلایل حضور ما در اردوی آفریقا، ابتدا تطبیق*پذیری بازیکنان با شرایط استرالیا خواهد بود و بازیکنان در این اردو میتوانند به خوبی با شرایطی که در جام ملتها با آن روبهرو خواهیم شد، آشنا شوند.

50 درصد بازیکنانی هم که در این اردو همراهیمان نمیکنند، تلاش خواهند کرد که بعد از اردوی آفریقای جنوبی خود را با تیم تطبیق دهند.
                      وی با اشاره به اینکه هدف دوم کادر فنی در اردوی آفریقای جنوبی انتخاب نهایی بازیکنانی خواهد بود، عنوان کرد: این اردو به من کمک خواهد کرد تا هر شکل و ترسیمی را که در ذهن دارم، پیاده کنم. شاید در ادامه راه با مصدومیت بازیکنان یا هر اشکال دیگری روبه*رو شویم که اجازه ندهد ما 23 بازیکن نهایی خود را برای استرالیا انتخاب کنیم، به همین دلیل در این اردو می*توانیم در خصوص بازیکنان به قطعیت برسیم

.
                      سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: در درجه سوم می خواهیم به اردوی آفریقا برویم تا در آنجا بازی دوستانه انجام دهیم، البته هنوز بازی ما با آفریقای جنوبی قطعی نشده است اما همچنان این امید را داریم که در آنجا با این تیم بازی تدارکاتی انجام دهیم. این در صورتی است که اگر بخواهیم در ایران بمانیم و در اینجا تمرین کنیم هیچ شانسی برای انجام بازی دوستانه نخواهیم داشت. باز هم تأکید می کنم ما به سه دلیل راهی آفریقای جنوبی می شویم. اول تطبیق پذیری بازیکنان با شرایط استرالیا، دوم انتخاب نهایی بازیکنانمان و سوم انجام بازی دوستانه در این اردو تا به هماهنگ شدن ما

کمک کند.

کیروش با بیان اینکه در آفریقای جنوبی این شانس را خواهیم داشت تا مقابل تیمهایی که قرار است در استرالیا مقابل ما بازی کنند دیدار تدارکاتی برگزار کنیم، گفت: ما باید مقابل تیم قطری بازی کنیم که از بازیکنان عرب و آفریقایی تشکیل شده است و بازیکنانش چند ملیتی هستند. تیم ملی امارات نیز همین شرایط را دارد و اگر ما بتوانیم در آفریقای جنوبی مقابل تانزانیا، گوآتمالا، بوتسوانا و ... بازی کنیم به ما کمک خواهد کرد تا برای بازی با تیمهای همگروهمان آماده شویم. باید این را بپذیرید که ما در ایران چنین شانسی را نداریم اما حالا هم اردوی آفریقا به خاطر مشکلات هتل و هزینههای پرواز ما کمی دچار مشکل شده است.وی ادامه داد: بعد از اردوی آفریقای جنوبی در روز 28 دسامبر دیدار دوستانهای با فلسطین برگزار میکنیم که میتواند یک دیدار دستگرمی هم برای ما باشد. بعد از بازی با فلسطین به استرالیا خواهیم رفت و اردوی پیش از تورنمنت را برگزار میکنیم.

برپایی این اردو هم به خاطر این است که بازیکنان باید مسافتی طولانی از ایران تا استرالیا را طی کنند. اکثر تیمها نیز همین کار را انجام میدهند و چند روز زودتر به استرالیا میروند. در حال حاضر دیگر بازی دوستانه قطعی ما با عراق 6 روز قبل از بازی با بحرین در جام ملتها خواهد بود.
                      سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تصریح کرد: دوستان این برنامه من بوده که حتی قبل از جام جهانی تهیه و تدوین شده و ما جلسات متعددی را با فدراسیون، سازمان لیگ و دپارتمان تیم ملی برگزار کردیم و خیلی وقت پیش در خصوص این برنامه توافق کردیم. در حال حاضر کاری که ما می کنیم این است که طبق برنامه تمام بندهای برنامه خود را پیاده کنیم و در این خصوص توافقاتی صورت گرفته است

.
                      کی روش خاطر نشان کرد: مگر اینگونه برنامهریزی بد است؟! احتمالاً خیلی ها دوست ندارند که کارها از پیش برنامهریزی شده باشد و دوست دارند تمام تصمیمات لحظه آخری گرفته شود. برنامه لیگ فوتبال ایران در این فصل مشخص بوده مثل کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و ... .

وی افزود: در چند روز گذشته عده زیادی از مربیان و مسئولان تیمهای لیگ ایران صحبتهایی در خصوص 50 روز تعطیلی لیگ ایران به خاطر تیم ملی ایران داشتند. من این مطلب را قبلاً گفتهام اما ایرادی ندارد و باز هم آن را میگویم. تصمیم اینکه بازیهای جام ملتهای آسیا در دیماه برگزار شود از جانب من نبوده و این برنامهریزی کنفدراسیون فوتبال آسیاست. جام جهانی امسال در برزیل و در خردادماه انجام شد و این تصمیم را فیفا گرفت. کشورهایی مانند برزیل، اروگوئه و آرژانتین دو ماه لیگ خود را تعطیل کردند، چون تصمیم فیفا بوده است. واقعاً هنوز یکسری افراد هستند که این برداشت را دارند که برگزاری جام ملتها در دیماه تصمیم من بوده اما به هیچ وجه اینطور نیست

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: سؤال دیگر من این است که آیا جام ملت*های آسیا برای ایرانیها اهمیت دارد یا خیر؟

من نباید پاسخ این سؤال را بدهم، بلکه 65 میلیون ایرانی باید جوابگو باشند. مسئله حائز اهمیت دیگر این است که در آگوست و دسامبر روزهای فیفا طبق توافقی که با سازمان لیگ انجام دادیم در اختیار آنها بود تا بتوانند مسابقات لیگ را برگزار کنند و ما 14 روز به سازمان لیگ زمان دادیم. البته قرار شد در دسامبر سازمان لیگ این 14 روز را به ما برگرداند.
                      وی ادامه داد: این مطلب را فراموش نکنید که تمام برنامه، آرزو و هدف ما از حضور در جام ملتها این است که در فینال حضور داشته باشیم حالا اگر این اتفاق رخ دهد چه کسی از تعطیلی 45 روزه لیگ برتر ناراحت میشود؟

من که مشکلی ندارم. مطمئناً اگر به فینال برسیم باعث خوشحالی 99 درصد مردم ایران خواهیم بود.
                      کیروش عنوان کرد: مطمئناً همه شما و مردم ایران به خدا اعتقاد دارید. پس بیایید همگی با هم دعا کنیم تا لیگ 45 روز به وقفه بیفتد و ما به فینال برسیم و بار دیگر شاهد این باشیم که 40 میلیون نفر در ایران شاد می*شوند. می*خواهم در این خصوص جملات آخر خودم را مطرح کنم. اگر لیگ 30 روز به وقفه بیفتد تنها کسی که باید با مشکلات دست و پنجه نرم کند، من هستم. اگر لیگ 30 روز تعطیل شود به درگاه خدا دعا خواهم کرد چون اگر برگردم معلوم نیست چه بلایی سرم میآید!

هرچند شما مطلع هستید چه اتفاقی رخ میدهد.
                      سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: نکته اصلی صحبتهای من برای تمدید قرارداد همین مسئله بود. تنها مشکل ما در طول مذاکره نقطه قطع جام ملتها بود. بار دیگر از خدا میخواهم در فینال حضور داشته باشیم. حالا آیا برنامه من شفاف نیست؟!وی در پاسخ به این سؤال که آیا انگیزهای که بازیکنان در جام جهانی داشتند، در جام ملتها نیز همراه آنها خواهد بود یا نه، تا با وجود مشکلاتی که داریم در این تورنمنت موفق باشیم، گفت: به شخصه فکر میکنم اگر شرایط ما را در نظر بگیرید که تا به اینجا اردوی پرتغال و بازی کرهجنوبی را پشت سر گذاشتهایم، انگیزه و روحیه بازیکنان کاملاً مشهود بوده است.

اینکه تا چه زمانی قادر خواهیم بود که این روحیه در بازیکنان حفظ کنیم، چیزی است که از آن بیخبرم

.
                      کیروش افزود: تنها مطلبی که میتوانم بگویم این است که برای حضور در استرالیا باید روحیهای مناسب و انگیزهای مثبت داشته باشیم تا به موفقیت برسیم اما اگر برعکس این موضوع باشد و با انگیزهای منفی به مسابقات برسیم موفقیتی حاصل نخواهد شد. یک مطلب وجود دارد و آن این است که بازیکنان و تمامی اعضای تیم استحقاق تحسین شدن را دارند به خاطر اینکه ما با منافع مالی و حمایتهای محدود توانستیم در جام جهانی به موفقیت برسیم و حالا اگر این حمایتها بیشتر شود آن وقت باید ببینید که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

....
                      ....
                      ...

Comment

ب....
                        ....
                        ..
                        .

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: می توانم قول بدهم و ضمانت کنم که تیم من تا آخرین نفس خواهد جنگید و انگیزه را کنار نخواهیم گذاشت. برای موفقیت و سربلندی ایران این کار را خواهیم کرد اما با شرایط فعلی کارمان سخت تر خواهد بود. رقبای ما یعنی بحرین، قطر و امارات روزه روز قوی تر می شوند و ما هم دوست داریم که قوی تر شویم اما کار برای مان سخت است.کی روش با اشاره به مشکلاتی که برای آماده سازی تیم ملی وجود دارد، اظهارداشت:

یک اصول ساده وجود دارد و آن این است که وقتی شما مریض هستید باید به موقع به شما دارو برسد نه اینکه وقتی شما جان خود را از دست دادید برای شما دارو بیاورند این یعنی نوشداروی بعد از مرگ سهراب.
                        وی در پاسخ به سؤال بعدی مبنی بر اینکه آیا فکر می کند افرادی در ایران هستند که موفقیت تیم ملی در جام ملت ها را نخواهند، عنوان کرد: درباره این موضوع باید بسیار شفاف صحبت کنم.

مطمئناً دلایل و مدارکی وجود دارد که خودتان از همه بهتر می دانید. مطمئناً رقبایی هستند که دوست ندارند ایران نتیجه بگیرد. این شواهد بسیار واضح است که همه از آن مطلع هستند. به عنوان مثال تیم ازبکستان از 9 دسامبر در امارات و در دبی اردوی خود را آغاز کرده که از ما هم تقاضا داشتند بازی دوستانه ای را در تاریخ 10 دسامبر با آنها داشته باشیم اما اگر می خواستیم این بازی را انجام دهیم باید لیگ بیشتر تعطیل می شد و 50 روز وقفه در مسابقات ایجاد می کردیم. به همین دلیل ما نمی توانستیم چنین کاری انجام دهیم.
                        سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان یادآور شد:

سختی کار ما در اینجا مشخص می شود که ببینید قطر از زمانی که کارش را برای جام ملت های آسیا آغاز کرده هفت بازیکن جدید به تیمش افزوده و 13 بازی دوستانه را از خردادماه تاکنون انجام داده است. دلیل این کار آنها چیست؟ آیا آنها می خواهند از ایران ضعیف تر باشند که اینگونه خود را آماده می کنند؟ مطمئناً آنها می خواهند قوی تر شوند

. تیم امارات 14 بازی انجام داده که یک بازی هم در استرالیا خواهند داشت و بحرین نیز برای آماده سازی جام ملت ها 12 بازی خواهد داشت.
                        وی افزود: سؤالی که پرسیده شد به فضا یا زیردریایی ارتباط ندارد. اینکه برخی نخواهند ما موفق باشیم هم شعبده بازی نیست، چرا که آنها سخت کار می کنند تا ایران را شکست دهند. صحبت من به صورت دقیق این است که ما هم باید سخت تلاش کنیم، چون می خواهیم به جام ملت های آسیا برویم و مطمئنا باید بتوانیم بازی های خوبی انجام دهیم. خودتان صادقانه پاسخ دهید که بعد از جام جهانی ما باید بیشتر کار می کردیم یا کمتر؟کی روش با اشاره به اینکه تیم ملی بعد از جام جهانی آماده سازی خوبی نداشته است،

تأکید کرد: قبلاً یک مثال زده ام که باز هم می خواهم آن را بگویم. شرایط فعلی ما به این شکل است که گویا شما یک ناهار بسیار خوب خورده اید که برخی بعد از این وعده غذایی خوب ترجیح می دهند استراحت کنند اما عده ای هم از انرژی این تغذیه خوب استفاده می کنند تا بیشتر کار کرده و روزی بیشتری کسب کنند. ما بعد از جام جهانی به ایران برگشتیم و تا جام ملت ها خوابیده ایم در حالی که باید از این فرصت استفاده می کردیم.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت کردن راهکاری وجود دارد که باید آن را عملی کنیم، گفت: باید از مربیان جوانی مانند یحیی ، علیرضا منصوریان، علی دایی و بازیکنانی که تازه از فوتبال خداحافظی کرده اند مانند مهدی مهدوی کیا و همچنین عبدالله ویسی استفاده کنیم، چرا که آنها می توانند به آینده فوتبال ایران کمک کنند. اگر نتوانیم از این راهکار استفاده کنیم مطمئناً مانند کشتی تایتانیک غرق خواهیم شد. راهکاری که وجود دارد تا از این شرایط خارج شویم این است که دلسوزان فوتبال ایران بیایند و از فرصت استفاده کنیم نه آنهایی که دلسوز نیستند.سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: به نظر من افراد دلسوز باید در فوتبال حضور داشته باشند و به این ورزش خدمت کنند نه افرادی که فقط می خواهند از فوتبال استفاده کنند.

آنهایی که دلسوز واقعی هستند مسئولیت بزرگی دارند تا نگذارند فوتبال در اختیار آنهایی باشد که فقط می خواهند الان از فوتبال استفاده کنند. من از جنس فوتبال هستم که 33 سال سابقه مربیگری دارم.
                        کی روش همچنین خطاب به علی پروین گفت: باید یک مطلب را به آقای پروین بگویم و آن اینکه ایشان آرامش خاطر داشته باشد و بداند نه الان و نه هیچ زمان دیگری خودم را درگیر سیاست نمی کنم ولی وقتی صحبت از زمین های فوتبال، تربیت تیم های پایه و آموزش مربیان باشد عاشق این مسئله هستم و عاشق اینکه در این خصوص گفتمان داشته و صحبت کنم. باز هم تأکید می کنم که هیچ علاقه ای به سیاست ندارم و هیچ وقت هم به شغل وزیر محترم ورزش ورود نمی کنم.

هیچ وقت. مطمئن باشید.
                        وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آخرین وضعیت بازیکنانی که مشکل کارت پایان خدمت دارند، چه شده و او چه راهکاری برای حل این مشکل دارد، تأکید کرد: من قطعاً هیچ راهکاری برای این مسئله ندارم و فقط می توانم نقطه نظر خود را بیان کنم. اول باید بگویم که هیچ شکی ندارم که هر شهروندی در دنیا باید به وظایف خود نسبت به کشور و قانون ش هروندیاش عمل کند. در نتیجه عمل به وظایف کشوری و شهروندی براساس اصول پایه است و هیچ شک و شبهه ای در آن وارد نیست.سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد:

نظر دیگرم این است که به خاطر حساس بودن موضوع شخصاً اعتقاد دارم باید محرمانه و به صورت سربسته و خصوصی در مورد آن صحبت شود و افرادی در این خصوص صحبت و تصمیم گیری کنند که در جایگاه مناسبی هستند. نباید این مسئله عمومی شود.
                        کی روش با بیان نظر سومش در این مورد اظهار داشت:

همانطور که همه می دانند ایران در سراسر جهان یکی از امن ترین، باثبات ترین و صل آمیز ترین کشورهاست پس خواهش می کنم و مطمئنم کانال مناسبی وجود دارد تا این مشکل حل شود. باز هم تکرار می کنم مطمئنم اگر در خصوص این مورد افراد صحیح ورود کرده و با آن برخورد کنند کاملاً قابل حل شدن است. در شرایطی که ایران یکی از باثبات ترین و امن ترین کشورهاست حتماً راه حلی پیدا می شود تا این مشکل حل شود. شاید بهتر باشد این بازیکنان وظیفه خود را در قبال تیم ملی انجام داده و بعد از آن وظیفه شهروندی خود را انجام دهند.

وی در واکنش به سؤال و صحبت یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه شما (کی روش) مهدی رحمتی را به خاطر پشت کردن به تیم ملی کنار گذاشتید اما چطور می خواهید آنهایی را که به کشور خود پشت کرده اند بخشیده شوند چون این افراد و بازیکنان به خدمت مقدس سربازی پشت کردند جایی که خیلی از جوانان در آن به خاطر کشورشان شهید شدند، گفت: من موافق تلفیق ایده ها و مباحث شما نیستم. البته این نظر شخصی من است و برای نظر شما هم احترام قائل هستم اما دیدگاه من متفاوت است.

در درجه اول باید بگویم بنده در جایگاهی نیستم که بخواهم بگویم این بازیکنان جعل مدرک کردند و البته شما هم در جایگاهی نیستید که این مسئله را بگویید.
                        خبرنگاری که این سؤال را مطرح کرده بود، خطاب به کی روش گفت: این موضوع را مسئولان مملکتی اعلام کردند نه من، که سرمربی تیم ملی در این خصوص خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم این موضوع جزئی از بحث بنده نیست و وظیفه من هم نیست که در مورد آن اظهارنظر کنم اما با نظر شما موافق نیستم، چون نمی توان اتفاقی که برای رحمتی افتاد را با شهیدانی مقایسه کنیم که جان خود را در جنگ ایران و عراق از دست دادند.

به هیچ عنوان مقایسه ای در آن وارد نیست و من موافق نیستم.
                        وی در ادامه افزود: ما در حال حاضر با مشکلی روبه رو هستیم به عنوان مشکل سربازی بازیکنان اما هیچکس به من به عنوان سرمربی تیم ملی رسماً نگفته است که در استفاده از این بازیکنان محروم هستم یا قرار نیست به تیم ملی کمک کنند. کسی این موضوع را به من نگفته است.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: نقطه نظری که می خواهم مطرح کنم این است که مقامات برای بازیکنانی که با مشکل سربازی روبه رو هستند راهکاری را پیش پای ما بگذارند نه اینکه بگویند آنها وظایف شان را نسبت به کشورشان انجام نداده اند. صحبت من این نیست که آنها در باشگاه های خود بازی نکنند بلکه آنها بیایند و وظایف ملی خود را مقابل قطر، بحرین، امارات و... انجام دهند. ما در جام ملتهای آسیا یک توریست نیستیم بلکه به یک تورنمنت بزرگ می رویم که باید به بهترین شکل انجام وظیفه کنیم.

پس از این انجام وظیفه توسط بازیکنان، این بسیار مهم است که آنها به قوانین احترام بگذارند و دمت مقدس سربازی شان را به موقع انجام دهند. این صحبتی است که باید در یک جمع خصوصی به آن پرداخته شود تا به یک نتیجه برسیم اما تلفیق این تصمیم با یک تصمیم ورزشی که توسط مربی تیم ملی گرفته می شود و از نظر فنی در خصوص بودن یا نبودن این بازیکنان صحبت شده مسئله دیگری است که من آن را قبول ندارم

.
                        کی روش با بیان اینکه اگر می معیارهای بازیکنان براساس شرایط فنی بررسی کنیم مربوط به سؤال دیگری می شود که باید به آن پاسخ بدهم، اظهار داشت: در مورد این مسائل من به چشمان شما نگاه می کنم و پاسخگو هستم. بازیکنی که شما به آن اشاره کردید که به غیر از او یک بازیکن دیگر هم هست خودش تصمیم گرفته در یک برهه زمانی استراحت کند. این تصمیم خود رحمتی بود و می توانید این موضوع را پیگیری کنید که خودش نخواست برای تیم ملی بازی کند.

از دنیایی که من می آیم که اسم آن دنیا، دنیای فوتبال است این را یاد گرفتم که بازیکن این اختیار را ندارد که بگوید من فعلاً برای تیم ملی بازی نمی کنم. مثلاً بازیکن بگوید نمی خواهم مقابل لبنان و کره بازی کنم. حالا نمی دانم که شما از کدام دنیا می آیید و آیا سابقه ورزشی دارید. آیا پیش از این خبرنگار ورزشی بوده اید یا نه.
                        وی تأکید کرد:

مشکلی که این بازیکن به آن اشاره کرد و تصمیم گرفت به تیم ملی نیاید فرق دارد با اینکه شما یک مشکل جدی یا خانوادگی داشته باشید یا اینکه سلامتی تان در خطر باشد. اگر به خاطر این مشکلات اعلام کنید که به تیم ملی نمی آیید کاملاً موجه است. البته در این شرایط هم که مشکلات بسیار جدی است راهکاری وجود دارد و بازیکن باید به صورت رسمی برای ترخیص از وظایفش درخواست داشته باشد اما به تنهایی این

اختیار را ندارد که بگوید امروز بازی نمی کنم و فردا بازی می کنم.

Comment

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به اینکه در قبال چنین بازیکنانی دو دسته مربی وجود دارند، یادآور شد: برخی مربیان پس از اینکه با این دسته از بازیکنان به مشکل می خورند روی زانوی خود خم می شوند، گریه می کنند و بازیکن را برمی گردانند اما باید از شما عذرخواهی کنم که من چنین کاری را انجام نمی دهم. من راه دیگری را انتخاب کرده ام که سخت تر کار کنم و دیگر بازیکنان را تمرین دهم و آنها را به آمادگی برسانم. من به بازیکنانم اعتمادبه نفس می دهم که آنها می توانند بازی کنند و این را به آنها القا می کنم که مقابل کره بازی کنند تا پیروز شویم و به جام جهانی صعود کنیم.

این شخصیتی است که من دارم و تنها دلیلی که باعث شده چنین برخوردی داشته باشم این است که کارلوس کی روش هستم.
                          کی روش ادامه داد: در حال حاضر و بعد از اینکه این ایمان و اعتقاد را به بازیکنان نشان دادم، این ایمان را دارم که همان بازیکنان می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند و استحقاق حضور در تیم ملی را دارند. چرا باید آنهایی که استحقاق دارند را تغییر بدهم؟

وقتی که بهترین بازیکنان را در اختیار دارم باید فرصت را به افراد دیگری بدهم؟
                          وی یادآور شد: بسیار خوشحالم که از علیرضا حقیقی استفاده کردم و او بعد از جام جهانی از سوی فیفا به عنوان یکی از بهترین دروازه بان های جام انتخاب شد. اگر در کشور من (پرتغال)، فرانسه، انگلیس و هر کشور دیگری این اتفاق رخ می داد همه وقت شان را برای این بازیکنان می گذاشتند که چنین موفقیتی کسب کرده است. یکی از بهترین بازیکنان ما در جام جهانی و همچنین بازی دوستانه ای که با کره جنوبی داشتیم علیرضا حقیقی بود اما ما در اردوی تهران تمام انرژی خود را روی بازیکنانی گذاشتیم که در تیم ملی حضور ندارند.

من در این مدت روی جلد روزنامه ها و در رسانه ها بیشتر از بازیکنان تیم ملی مصاحبه رحمتی و دیگر بازیکنان را دیده ام نه آنهایی که موفق بوده اند.
                          سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: دلیل اینکه کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردم این است که آماده پاسخگویی به هر سؤالی هستم اما این مسئله دلیل نمی شود که ما با هم یک نقطه نظر مشترک داشته باشیم. درست است که نقطه نظر ما با هم مشترک نیست اما می خواهم صحبت ها و نظرات مرا منعکس کنید. شما (خبرنگار) آرامش داشته باشید و بدانید حرفی که زدم نقطهنظر شخصی بوده است.خبرنگاری که با کی روش در خصوص مشکل سربازی بحث می کرد، در ادامه گفت: بحث من دفاع از رحمتی نیست، بحث من این است که چرا بازیکنانی که مجرم هستند باید در تیم ملی بازی کنند که کی روش در پاسخش گفت:

خواهش می کنم که درک کنید مسئله سربازی نکته ای نیست که مربی در مورد آن نظر بدهد. من حتی نباید در این خصوص بله یا خیر بگویم. بار دیگر تکرار میکنم من و شما در جایگاه قضاوت در این خصوص نیستیم و فقط میتوانیم نظر شخصی مان را بگوییم. نظر شخصی من این است که امیدوارم راهکاری پیدا شود تا این مشکل حل شود ولی در انتخاب بازیکن نظر من مهم است، چون من سرمربی تیم ملی هستم و در این محدوده وضعیت به گونه دیگری است.
                          براساس این گزارش، خبرنگاری در ادامه از کی روش پرسید: حتی در خصوص انتخاب بازیکنان مجرم که کیروش در پاسخ اظهار داشت: اصلاً بحث جرم و مجرم نیست. شما که از این لفظ استفاده می کنید، اگر بگویید کسی مجرم است بار حقوقی دارد. من و شما در جایگاهی نیستیم که در این خصوص اظهارنظر کنیم.

فکر می کنم در این مورد توضیحات کامل را داده ام.
                          کی روش در پاسخ به اینکه او گفته تیم ملی بعد از جام جهانی به خواب رفته و چه کسی مسئول این خواب است، تأکید کرد: بعد از جام جهانی و برای موفقیت نباید فقط به تیم ملی تأکید کنیم یا یک مربی خاص و یکسری بازیکنان خاص. این مسئله باید مثل پرورش یک گل باشد که به یک باغبان، خاک، نور و آب کافی نیاز دارد تا بتواند رشد کند.

اعتقاد من این است که مثل تمام تیم ها و بعد از جام جهانی باید یک روحیه ساختارسازی جدید در خودمان القا کنیم. من برای شما مثالی می زنم، فدراسیون فوتبال آلمان که قهرمان جام جهانی شد تنها هفت روز تاکید می کنم، تنها هفت روز پس از بالا بردن جام و در شرایطی که همه مشغول جشن و شادمانی بودند، برنامه ای تهیه کرد تا بتواند در جام جهانی بعدی قهرمانی کسب کند. من برای شما مثال غرق شدن کشتی تایتانیک و فقر سرمایه گذاری را دارم حالا سؤالم اینجاست که آیا آلمانی ها که این کار را انجام دادند آدم های احمقی هستند؟

یعنی واقعاً دچار چنین حماقتی هستند که قهرمان جهان شدند؟
                          وی ادامه داد: وقتی آلمان ها در جام جهانی قهرمان شدند می دانستند که تیم هایی مانند فرانسه، ایتالیا، هلند به دنبال آنها خواهند بود، مخصوصا برزیل که هیچ وقت نمی تواند آن شکست سنگین (باخت 7 بر یک مقابل ژرمن ها در مرحله نیمه نهایی جام حذفی) را فراموش کند. آلمان ها می دانند رقبای شان دنبال انتقام گیری هستند پس الان که قهرمان شدند طوری برنامه ریزی می کنند که در چهار سال آینده قهرمان جام جهانی روسیه شوند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: پس از اینکه ما در راه جام جهانی کره جنوبی را شکست دادیم آنها بیش از 10 بار تقاضا کردند تا با ایران بازی کنند و حتی می گفتند هزینه سفر به تهران را خودمان می دهیم، چون نمی توانند شکست مقابل ایران را فراموش کنند، همینطور قطری ها. آنها تمام تمرکزشان را گذاشته اند تا مقابل ایران موفق شوند. شما فکر می کنید بحرینی ها شکست سنگین در تهران را فراموش می کنند؟ بحرینی ها در شرایطی که ما 2 بر یک از قطر پیش بودیم داشتند جشن صعود می گرفتند اما وقتی بازی ما و قطر 2 بر 2 شد آنها نتوانستند جشن بگیرند. حالا فکر می کنید این مسائل را فراموش می کنند؟

کی روش ادامه داد: خدا به ما کمک کند، چون قطر، بحرین و امارات با ما در یک گروه قرار دارند و تمام فکرشان یک چیز است، شکست ایران. آنها سخت کار می کنند. شما فکر می کنید وقتی کره جنوبی در تهران و در یک بازی دوستانه به ما باخت، چرا بازیکنانش آن عکس العمل ها را نشان دادند؟وی خاطرنشان کرد:

به دنبال موفقیتی که ما در جام جهانی به دست آوردیم و توانستیم به نام ایران اعتبار ببخشیم باید دست در دست هم دهیم و با هم کار کنیم. چطور؟ با آموزش مربیان، بالا بردن سطح لیگ و بازیکنان، برگزاری مسابقات زیر 17 سال و زیر 19 سال و ... . اینها مأموریت ماست.
                          سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه گفت: همیشه شما از من سوال می پرسید و حالا من می خواهم از شما سوال بپرسم.

در این فصل شاهد تغییرات جدید و اتفاقات تازه ای بوده اید که در فصل گذشته نبوده است؟ خبرنگاران پاسخ دادند: تغییر چشمگیری نبوده و فقط برنامه ریزی بهتر شده است. کی روش در پاسخ گفت: منظورتان تقویم است. خوشحال می شوم که در این مسئله مرا مقصر بدانید ولی آیا مربیان تغییر کرده اند یا زمین ها بهتر شده اند؟! اعتقاد من این است که اگر هرسال در یک مسیر باشیم و درجا بزنیم تغییر بزرگی صورت نداده ایم.
                          وی ادامه داد:

شما پرسیدید که چه کسانی میتوانند در این مسئله نقش داشته باشند من هم باید خیلی شفاف بگویم افرادی که دلسوز فوتبال هستند و به آن اهمیت می دهند مثل منصوریان، گل محمدی، مهدوی کیا، باقری، دایی، کریمی و نکونام. اینها افرادی هستند که به فوتبال اهمیت می دهند. البته باید عذرخواهی کنم اسامی مهمی مانند علی پروین و دیگر اساتید را نگفتم. نباید فوتبال در دستان کسانی باشد که فقط می خواهند از آن استفاده کنند.
                          کی روش در پاسخ به این سؤال که فدراسیون فوتبال در کجای این دایره قرار دارد، اظهار داشت:

مطمئناً فدراسیون فوتبال هم وظایف خودش را دارد اما صحبتی که می کنم و اسامی که می گویم کسانی هستند که دلسوز این فوتبال هستند. آنها نباید برای فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ یا اتحادیه مربیان صبر کنند و خودشان باید بیایند و کار را رهبری کنند. در این بین من برای کمیته فنی هم احترام قائلم.
                          سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه زمان تمدید قراردادش فدراسیون فوتبال از او خواسته بود در جام ملت های آسیا موفقیت کسب کند و با توجه به اتفاقاتی که صورت گرفته آیا از سوی فدراسیون کوتاهی شده است یا نه، گفت:

به عنوان یک مربی می خواهم این دو کشتی را از هم جداسازی کنم. یک مطلب به مسائل کلی فوتبال مربوط می شود و مسئله دیگر احتیاجاتی است که باید به تیم ملی اختصاص یابد. از بُعد برنامه*ریزی که به قضیه نگاه کنیم ما یک برنامه ریزی با سازمان لیگ داشتیم که متأسفانه بیشترین مشکلی که در این خصوص داشتیم پیدا کردن تیم هایی بود که باید با آنها بازی تدارکاتی انجام می دادیم به همین دلیل ما در اردوی پرتغال با استوریل و بنفیکا بازی کردیم و در اردوی قبلی نیز سعی داشتیم با دو تیم بازی تدارکاتی داشته باشیم که در لحظه آخر یکی از این بازی ها لغو شد.

واقعاً در این خصوص دچار مشکل هستیم و برای بازی تدارکاتی با تیم هایی روبه رو می شویم که از لحاظ کیفی چندان خوب نیستند و باقی تیم ها که از نظر کیفی خوب هستند درخواست مالی دارند که ما توانایی پرداخت آن را نداریم.
                          وی افزود: اکنون نزدیک اردوی آفریقا هستیم و باید اطلاع داشته باشید که شرایط ما خوب نیست. با توجه به این اطلاعات گمانه زنی نکنید. ما سعی کردیم در این اردو با تیم هایی به توافق برسیم تا با آنها بازی کنیم اما وقتی با زیمباوه یا آفریقای جنوبی یا کنیا صحبت کردیم اولین سؤال آنها این بود که آیا اردوی شما در آفریقای جنوبی قطعی است؟ که ما هم جوابی برای سؤال آنها نداشتیم.

شما فکر می کنید آفریقای جنوبی می تواند صبر کند که ما به آنها اعلام کنیم بازی می کنیم یا نه؟! شرایط، هزینه های استادیوم و حق پخش را چه کسی خواهد داد و ضرر مالی به پای چه کسی است؟ اگر تلویزیون اعلام کند که در چنین روزی بازی ایران و آفریقای جنوبی پخش می شود دیگر نمی توانند کاری کنند و باید بازی را پخش کنند. باید از این مسائل مطلع باشید و گمانهزنی نکنید.
                          کی روش همچنین تأکید کرد: کاری که کفاشیان و مسئولان فدراسیون فوتبال سخت به دنبال آن هستند این است که بازی تدارکاتی در آفریقای جنوبی را قطعی کنیم اما قبل از اینکه مطمئن باشیم که اردو برگزار می شود یا نه نمی توانیم تصمیمی بگیریم چون در آن صورت باید جریمه سنگینی را پرداخت کنیم

. من آرزویم این بود که چند مربی از کادرم را برای آنالیز قطر، امارات و بحرین به عربستان بفرستم تا در جام خلیج فارس بازی حریفان ما را آنالیز کنند اما آیا منابع مالی برای این کار را داشتیم؟ خیر. ما چنین منابعی را نداشتیم. با در نظر گرفتن تمام این مشکلات من و کفاشیان تمام تلاش مان را می کنیم تا این برنامه ریزی تحقق پیدا کند و باید بگویم از شماره یک تا 10 به کاری که تا به حال انجام دادیم نمره هفت یا هشت می دهم.

Comment

i have a question are we still playing south africa on dec 19?

Comment

Originally posted by ehsan singapore View Post
                              i have a question are we still playing south africa on dec 19?

TBD

"
                              .
                              سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: در درجه سوم می خواهیم به اردوی آفریقا برویم تا در آنجا بازی دوستانه انجام دهیم،
                              البته هنوز بازی ما با آفریقای جنوبی قطعی نشده است
                              اما همچنان این امید را داریم که در آنجا با این تیم بازی تدارکاتی انجام دهیم. این در صورتی است که اگر بخواهیم در ایران بمانیم و در اینجا تمرین کنیم هیچ شانسی برای انجام بازی دوستانه نخواهیم داشت. باز هم تأکید می کنم ما به سه دلیل راهی آفریقای جنوبی می شویم. اول تطبیق پذیری بازیکنان با شرایط استرالیا، دوم انتخاب نهایی بازیکنانمان و سوم انجام بازی دوستانه در این اردو تا به هماهنگ شدن ما

کمک کند. "

Comment

^TBD means no in Iran..

Comment

Working...
                                X