Announcement

Collapse
No announcement yet.

Another sad news, Nader Dastneshan died in Covid

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

ست نشان یک پله بالاتر از قایقران بود

جفتاپور:نادر لباس نساجی را با هیچ چیز عوض نکرد
    روز گذشته نادر دست*نشان به علت ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. در همین رابطه با یکی از همبازی*های او در تیم*های شمالی گفتگو کردیم و از او درباره دغدغه*های دست*نشان سؤال پرسیدیم.
    به گزارش "ورزش سه"، متأسفانه، درنهایت ناباوری آن اتفاقی که نباید رخ می*داد افتاد و فوتبال ایران یکی دیگر از عزیزان خودش را به علت ابتلا به ویروس کرونا از دست داد.
    نادر دست*نشان سرمربی و بازیکن و اسطوره فوتبال قائم*شهر در شرایطی که کسی حتی فکرش را نمی*کرد در سن 60 سالگی چشم جهان بست تا در ابتدای سال جدید دچار شوکی تازه شود.
    در همین رابطه با پیروز جغتاپور یکی از هم*بازی*های او صحبت کردیم که در ادامه این گفت*وگو را می*خوانیم:

*آقا پیروز سلام و عرض ادب، در ابتدا فوت آقا نادر رو به شما تسلیت می*گوییم.به*عنوان یکی از همبازی*های آقا نادر و یکی از دوستان ایشان چه احساسی دارید و آیا اینکه تصور می*کردید نادر دست*نشان تا این حد زود از دست برود؟
    جغتاپور: اتفاقاً من همین حالا از مراسم درگذشت آقا نادر که در ورزشگاه شهید وطنی برگزارشده برمی*گردم، علی*رغم اینکه خودم چند روزی است که حال خوبی ندارم و نباید به آن صورت در اجتماعات شرکت کنم اما نادر برایم آن*قدر عزیز بود که نتوانستم در خانه بمانم. البته تست کرونا دادم و خوشبختانه منفی بود. اما واقعاً هنوز باورم نمی*شود و مطمئنم روزهای زیادی باید سپری شود تا من باور کنم نادر در میان ما نیست.
    *نظرتان درباره این اتفاق تلخ چیست؟
    جغتاپور: درخصوص این اتفاق باید بگویم که متأسفم که ما زمانی که این عزیزان را از دست می*دهیم قدرشان را می*دانیم ولی در دورانی که هستند، درخور شأنشان به این افراد نمی*پردازیم و دلشان را می*شکنیم. کاری که در قبال علی انصاریان و مهرداد میناوند هم به*نوعی شاهدش بودیم. سعی نکنیم وقتی*که کار از کار گذشت و آن فرد از میان ما رفت، تازه به یاد بیفتیم که چه نازنینی را از دست دادیم. خیلی*های دیگر هم در حال حاضر در قید حیات هستند که جا دارد به آن*ها پرداخته شود تا وقتی از بین ما رفتند این*قدر دلمان نسوزد. باآنکه من معتقدم ازلحاظ اخلاقی و فنی می*توان درس*های زیادی از این دوستان آموخت.
    * آقا نادر فوتبالشان را از کجا شروع کردند و اینکه شنیده می*شد زمانی که هدایت تیم*های مازندرانی را بر عهده* می*گرفت از سوی مردم قائم*شهر تحت*فشار بود.
    جغتاپور: خب نادر فوتبالش را با نساجی شروع کرد و با همان لباس نساجی از فوتبال خداحافظی کرد. اتفاقاً در بازی خداحافظی او مقابل استقلال در ورزشگاه شهید وطنی من خودم بازی کردم. درباره حضور نادر در تیم*های شمالی به*عنوان سرمربی، باید بگویم، نادر زمانی که هدایت تیم*های ساروی و بابلی را بر عهده می*گرفت چندان به مذاق تعدادی از قائم*شهری*ها خوش نمی*آمد، این هم به خاطر علاقه شدیدی بود که آن*ها به نادر داشتند و دوست داشتند او فقط در قائم*شهر مربیگری کند. من خاطرم است که زمانی که نادر هدایت یک تیم سا روی را بر عهده داشت به قائم*شهر آمد و متأسفانه توسط تعدادی اندک از هواداران قائم*شهری مورد اعتراض قرار گرفت. این در حالی است که بالاخره فوتبال حرفه*ای شده و این مسائل کاملاً طبیعی است.
    من یک سؤال از شما دارم. اگر یک شهری به هر دلیلی یک مربی را نخواهد آِیا این مربی باید حرفه*اش را کنار بگذارد؟ اما من صادقانه گواهی می*دهم که عشق همیشگی*اش این بود که همیشه در نساجی و کنار مردم شهرش باشد.
    *آقای جغتاپور به*عنوان کسی که شناخت خوبی از آقا نادر داشتید، آیا درست است آقا نادر پیشنهاد آقای پروین را برای پیوستن به پرسپولیس رد کرده است؟
    جغتاپور: خدمت شما بگویم دوران ما یعنی در دهه 60 تیم*های تهرانی چندان تمایلی برای به خدمت گرفتن بازیکن*های شهرستانی نداشتند. البته چنین پیشنهادی می*شد، اما چون بازیکنان خصوصاً در شهرستان تعصب زیادی به تیم و شهرشان داشتند، چندان این پیشنهادات را دنبال نمی*کردند و ترجیح می*دادند فوتبالشان را در تیم موردعلاقه خودشان دنبال کنند. همچنان که آقا نادر در دوران اوجش از سوی بسیاری از تیم*های تهرانی موردتوجه قرار داشت ولی دلش نمی*آمد که لباس نساجی را با هیچ*چیز دیگر عوض کند.
    *آیا قبول دارید اگر در تهران فوتبال خودش را دنبال می*کرد حتی امکان داشت به تیم ملی هم دعوت شود؟
    البته؛ کاملاً موافقم. در دوران ما حدود 20 بازیکن از بازیکنان تیم ملی را از بین تیم*های استقلال و پرسپولیس و پاس انتخاب می*کردند و تنها دو نفر شهرستانی برگزیده می*شد که این دو بازیکن هم در لحظه آخر از لیست تیم ملی خط می*خوردند. به عبارتی می*توان گفت این تیم ملی تهران بود نه ایران.
    *از آخرین برخوردهایتان با آقا نادر برای ما بیشتر بگویید و این حال روحی و روانی*شان خوب بود؟
    جغتاپور: من چند روز پیش از اینکه درگیر این ویروس لعنتی شود نادر را دیده بودم و باید بگویم مشکل خاصی که بشود آن بازگو کرد نداشت، اما همواره دلش با قائم*شهر و نساجی بود و دوست داشت یک روز هدایت نساجی را در لیگ برتر بر عهده بگیرد و درمجموع همیشه دغدغه بازگشت به نساجی بود.
    *با همه این حرف*ها آیا می*توان گفت نادر دست*نشان، قایقران شهر قائم*شهر است؟
    جغتاپور: و الله من با تمام احترامی که برای آقا سیروس قائلم و ایشان را بسیار دوست دارم، معتقدم نادر شاید یک پله بالاتر از قایقران باشد، چراکه املا نادر در تمام دوران فوتبالش علی*رغم تمام پیشنهادهایی که داشت به هیچ تیمی جز نساجی فکر نکرد درحالی*که قایقران به کشاورز منتقل شد. در وهله دوم اینکه نادر توانست هدایت تیم محبوبش را بر عهده گرفت و از این بابت همان*طور که گفتم معتقدم دست*نشان یک پله بالاتر از سیروس قایقران بود.
    *آقای جغتاپور به*عنوان حرف پایانی اگر نکته*ای است بفرمایید
    .
    جغتاپور: حرف خاصی نمانده، اما بازهم تأکید می*کنم که بیاییم قدر هم را تا زمانی که زنده هستیم بدانیم و به*قول*معروف مرده*پرست نباشیم

https://www.varzesh3.com/news/174980...A9%D8%B1%D8%AF

Comment

What i don't get about Jogdapour interview is he is saying Nader could have played for TM, but he already capped for TM!!!!

Comment

Originally posted by Iran_19 View Post
        What i don't get about Jogdapour interview is he is saying Nader could have played for TM, but he already capped for TM!!!!
        Perhaps he meant he could coach the TM.
        __________________________________________________ ________________________________________
        We accept the reality of the world with which we are presented

__________________________________________________ ________________________________________

Comment

Working...
        X