Announcement

Collapse
No announcement yet.

The AFC U19

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

The AFC U19

2019 AFC U-19 Championship qualification
    Date and place to be decided Later on this year after U19 Championship of 2018.
    Iran failed to Qualified for U19 2018 and currently, there is no Iranian U19 team or a head coach.
    IFF for past few months promising to appoint a new coach but they have yet to name one.

Based on a report quoting F. Moeini ( Youth Committee) Mahdavi Kia and Hashemian are candidates for the U19 job. Both are among 10 candidates for the Job.

رسمی؛ هاشمیان و مهدوی کیا گزینههای مربیگری جوانان

بر اساس اعلام فریدون معینی، رئیس کمیته جوانان وحید هاشمیان و مهدی مهدوی کیا گزینه های سرمربیگری تیم ملی جوانان هستند.

به گزارش "ورزش سه"، فریدون معینی در این باره می گوید: ۱۰

نفر را برای سرمربیگری تیم جوانان مدنظر داریم که نام وحید هاشمیان هم در لیست هست بخصوص اینکه وی خودش هم اظهار تمایل کرده است.مهدوی کیا هم جزو این لیست هست و خوشحال می شویم او و امثال وی برای کار در تیم های پایه مشغول شوند. ما سال گذشته هم با مهدوی کیا صحبت کردیم ولی او گفت که با تیم هامبورگ قرارداد دارد.

گفتنی است تیم ملی جوانان در آخرین حضور با فرهاد پورغلامی در بازی های مقدماتی جام ملت ها حاضر شد و متاسفانه شانس حضور در جام ملت ها و هم چنین جام جهانی زیر 20 سال در سال 2019 را از دست داد.

فریدون معینی پیش از این خبر داده بود که تمرینات تیم ملی جوانان از اواخر مهر ماه آغاز می شود.

در روزهای گذشته شاهد ملاقات وحید هاشمیان با مهدی تاج بودیم که این دیدار خبر حضور وحید هاشمیان در راس کادر فنی تیم ملی جوانان را قوت بخشید. در نهایت کمیته فنی مربی مد نظر را به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال معرفی خواهد کرد و اعضای هیات رئیسه در صورت قبول پیشنهاد کمیته فنی سرمربی تیم ملی جوانان را به طور رسمی معرفی می کنند

گزارشی از دو بازیکن ایرانی در لیگ هلند

بعد از درخشش علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد در لیگ هلند ، حالا دو بازیکن جوان ایرانی نیز با آرزوهای بزرگ در لیگ جوانان این کشور بازی می کنند.

به گزارش"ورزش سه" باشگاه ان ئی سی نایمخن ، حالا دیگر برای ایرانی ها یک نام شناخته شده است. علیرضا جهانبخش در بیست سالگی به این تیم پیوست و بعد از دوسال درخشان در ان ئی سی نایمخن به آلکمار رفت و از آنجا به لیگ برتر انگلستان رسید. حالا دو بازیکن ایرانی دیگر هم در این تیم بازی می کنند و البته اکنون عضو تیم زیر 19 سال نایمخن هستند. کیان گیلانی و آروین جواد دو بازیکن جوان نایمخن با اصالت ایرانی هستند و اینروزها در این تیم نمایش خوبی دارند.

یکی از آن ها نامش کیان گیلانی است ، هجده ساله و از پدری ایرانی و مادری مراکشی-آلمانی است و در پست هافبک تهاجمی بازی می کند و دیگری آروین جواد، مهاجم شانزده ساله و 192 سانتمیتری که امسال از تیم ووزیک به ان ئی سی نایمخن پیوسته است. این دو حالا در رقابت های لیگ زیر 19 ساله های هلند در ترکیب ان ئی سی بازی می کنند و امیدوارند به آرزوهای بزرگشان برسند.
    هافبک تهاجمی گلزن

کیان گیلانی در پست هافبک تهاجمی بازی می کند. او در این فصل و در هفت بازی برای تیمش در لیگ برتر جوانان زیر19 سال هلند سه گل زده و یک پاس گل داده است و همانطور که گفته شد او در پست هافبک تهاجمی و پشت مهاجمان بازی می کند. خودش در این باره گفت:« من پشت مهاجم بازی می کنم اما گاهی مربی من را در نوک حمله هم بازی می دهد مثل بازی سه هفته قبل برابر فاینورد که توانستیم دو بر یک برنده شویم. اما پست اصلی ام هافبک هجومی است.» او اهل کشور آلمان است و برای ادامه فوتبال به هلند آمده است:« در باشگاه های وی اف ال بوخوم و واتنشید 09 بازی کرده ام و حالا هم در ان ئی سی هستم.» نایمخن هفته آینده به مصاف تیم آژاکس می رود که یکی از سرشناس ترین باشگاه های دنیا در رده های پایه است هرچند پیش از این گیلانی تجربه بازی مقابل تیم هایی چون فاینورد، آیندهوون و حتی رئال مادرید را داشته است:« تا الان در 7 بازی این فصل تیم بازیکن ثابت بوده ام و 3 گل هم زده ام. دوست دارم مقابل آژاکس هم گل بزنم و پاس گل بدهم.» او مثل بسیاری دیگر از ایرانی های دورگه دوست دارد در تیم ملی ایران بازی کند:« من خون ایرانی در رگم هست. وقتی شش سالم بود به همراه پدرم برای بازی تیم ملی ایران و مکزیک در جام جهانی 2006 به ورزشگاه نورنبرگ رفتم دیگر همه بازی های تیم ملی ایران را می بینم و آرزو دارم یک روز بتوانم به تیم ملی ایران بیایم.»

مهاجم هدف 192 سانتیمتری

آروین جواد با وجود شانزده سال سن 192 سانتیمتر قد دارد و در پست مهاجم هدف بازی می کند. او در تیم ووزیک گل های زیادی در فصل قبل به ثمر رساند. او به زیر 19 ساله های نایمخن پیوست و به خاطر اینکه تازه وارد هفده سال شده در تیم دوم زیر19 ساله های نایمخن عضویت دارد. تیم اول در سوپر لیگ و تیم دوم که از بچه های با فاصله سنی زیادتری کوچکتر هستند در لیگ برتر زیر 19 ساله ها بازی می کنند و آروین فعلا در این گروه دوم است. او در هفت بازی 9 گل برای ان ئی سی نایمخن به ثمر رسانده است:«تیم خیلی خوبی داریم و همه می گویند بازیکنان بااستعدادی در این تیم بازی می کنند.» او از پدر و مادری ایرانی است اما در کشور هلند به دنیا آمده است و البته شیفته فوتبال ایران است:« بله لیگ ایران را دنبال می کنم و آرزو دارم روزی به تیم ملی برسم. الگوی من علیرضا جهانبخش است که مثل برادرم می ماند و همیشه به من چه از نظر فوتبالی و چه فکری کمک زیادی می کند. آرزو دارم در جام جهانی 2022 بتوانم کنار علیرضا جهانبخش با تیم ملی ایران بازی کنم.»

او طرفدار رئال مادرید است و دوست دارد به تیم های بزرگ اروپا برسد:« اما مدتی است که طرفدار تیم برایتون شده ام. بازیکن محبوب و الگویم از نظر اخلاقی و فنی علیرضا جهانبخش است اما مائورو ایکاردی را هم خیلی دوست دارم.»

ستاره های ورزشی را در لنز ببینید

Comment

Two years ago Iran U16 & U19 made it to the WC of U17 & U20.
      This year Iran failed to qualify.
      Tajiks, S Korea, Australia, and Japan made it to the U17 WC
      Japan, Korea, Saudi, and Qatar made it to the U20 WC.

Total failure of IFF and TM youth committee. Alas, none will be kicked out and questioned.

God, Forgive These Bastards

• فریدون معینی

رئیس کمیته جوانان
      • بهزاد آزاد

دبیر کمیته جوانان

Comment

Jakarta
        Final AFC U19 2018
        Saudi Arabia 2:1 S Korea
        South Korea U19 1-2 Saudi Arabia U19
        Saudi defeated Tajikistan and Japan earlier.

Comment

Working...
        X