Announcement

Collapse
No announcement yet.

U23- Games of the XXXII Olympiad

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by inarsenewetrust View Post
    So what is the final list anyways???

Also I understand your point about more experienced players , but for example, moharrami and norafkan are in Europe for pre season training, are you really suggesting they come back for all omid camps, friendlies, matches for OMID, and likely the same for TM? That’s how your club leaves on you in the bench. It’s unreasonable to call for their inclusion
    .

"what is the final list anyway"

محمد سلطانی مهر، علی شجاعی و رضا جعفری از سایپا -تهران
    مهدی امینی، ابوالفضل رزاق پور، امیر روستایی، محمد خدابنده لو از پیکان -تهران
    حمیدرضا طاهرخانی، محمد امین اسدی، شاهین عباسیان از پرسپولیس- تهران
    مهدی قائدی از استقلال- تهران
    شهاب عادلی از نفت- تهران
    احمدرضا احمدوند از مقاومت- تهران
    عارف آقاسی از فولاد خوزستان
    رضا جبیره از صنعت نفت آبادان
    یونس دلفی از استقلال خوزستان
    نیما طاهری و مهران درخشان مهر از ذوب آهن- اصفهان
    عارف غلامی از سپاهان- اصفهان
    سینا زا مهران از مشکی پوشان- خراسن رضوی
    محمد مهدی مهدیخانی و محمد آقاجانپور از پدیده – خراسان رضوی
    علی طاهران، محمدرضا آزادی اندیزه و محمد مسلمی پور از تراکتورسازی- آذربایجان شرقی
    محمد خرم الحسینی از گسترش فولاد- آذربایجان شرقی
    رضا شکاری- روبین کازان روسیه
    امید نور افکن از شارلوا بلژیک
    نیما میرزا زاد از ملوان بندر انزلی- گیلان
    علیرضا آرتا از مس کرمان

.

"
    moharrami and norafkan are in Europe for pre season training, are you really suggesting they come back for all omid camps, friendlie....."

According to Kranjcar yes.
    کرانچار در مورد وضعیت رضا شکاری و امید نورافکن گفت
    آنها در اردوهای بعدی به ما اضافه می شوند این بازیکنان چون لژیونر هستند این مسئله کار را سخت می کند و باید در تاریخ های فیفادی به ما ملحق شوند ما تلاش می کنیم باشگاه هایشان را متقاعد کنیم که البته این کار راحتی نیست. باید ببینیم در ادامه چه اتفاقی رقم می خورد.
    .

.
    The idea of using U23 players was also contemplated by Kranjcar himself.

کرانچار: دو بازیکن تیم ملی بزرگسال را اذیت نمی کنم

: «یکی دو بازیکن در تیم ملی بزرگسالان داریم که می توانند برخی پست های ما را به خوبی پوشش دهند اما از آنجایی که به تازگی جام جهانی را پشت سر گذاشتند و در خلال بازی های لیگ نیازی نیست ما آنها را اذیت کنیم و به اردوی تیم امید بکشانیم.»

.

BTW, Mehdi Amini GK is not under 21 but 22, so already there is over 21 player with the team.

Fornow this is the team

Taheran was in Turkey Zamehran played

Abbasian was in Croatia Aghajanian played

Last edited by St_Mark; 07-06-2018, 11:27 PM.

Comment

Originally posted by St_Mark View Post
      .

"what is the final list anyway"

.

"
      moharrami and norafkan are in Europe for pre season training, are you really suggesting they come back for all omid camps, friendlie....."

According to Kranjcar yes.
      .

.
      The idea of using U23 players was also contemplated by Kranjcar himself.

.

BTW, Mehdi Amini GK is not under 21 but 22, so already there is over 21 player with the team.

Fornow this is the team

Taheran was in Turkey Zamehran played

Abbasian was in Croatia Aghajanian played

Well I hope he can get the legionairres to come as they would help the team, but also ensure that it doesnt disrupt their club situations. Also, its very plausible that both noorafkan and shekari, or at least one, break into TM before asian cup, in which case their spot would need to be replaced. And reading your quote from Krancjar, yes in an ideal world hed have those players, but he admits its not realistic and says he wont bother them. Thanks for all your info aziz, its awesome to have such an informed person on the board who can shed light on our youth levels, where we have so much talent but also where it is so hard to truly figure out wtf is going on.

Comment

Friendly Games

U23 Iran vs Pars Jonoubi

July 9
        6:30

U23 Iran Vs SNA

July 14

Two good Friendly matches to test all players.

Comment

^^ so JB is the captain here too?

uncanny resemblance

Comment

Originally posted by Doctor DOOM View Post
            ^^ so JB is the captain here too?

uncanny resemblance

yes shojaei sometimes in picture look like him

Comment

Comment

15 August 2018 North Korea v Myanmar
                15 August 2018 Saudi Arabia v Iran
                17 August 2018 Myanmar v Saudi Arabia
                17 August 2018 Iran v North Korea
                21 August 2018 North Korea v Saudi Arabia
                21 August 2018 Iran v Myanmar

Comment

Originally posted by St_Mark View Post
                  15 August 2018 North Korea v Myanmar
                  15 August 2018 Saudi Arabia v Iran
                  17 August 2018 Myanmar v Saudi Arabia
                  17 August 2018 Iran v North Korea
                  21 August 2018 North Korea v Saudi Arabia
                  21 August 2018 Iran v Myanmar
                  Publishing these on the front page of PFDC would be great.
                  sigpic

http://en.wikipedia.org/wiki/Footbal...he_Asian_Games

Comment

Friendly Games

U23 Iran vs Pars Jonoubi

July 9

The game will be closed to the fans and journalists!!.

Why would they do that?

Comment

U23 Iran 2 : 3 Pars Jonoubi

Asadi & Ahmadvand

Aghasi-Asadi-Razaghpour-Gholami-Zamehran-Adeli
                      Khoramhosseini-Roostaei-Arta-Khodabandelu-Ghaedi

Last edited by St_Mark; 07-09-2018, 10:02 PM.

Comment

U23 game versus SNA has been canceled.
                        Training camp ended today early.

Tractorsazi did not allow his players to attend training and got away with it just like last year. When one team can do that without punishment it's not fair to expect others not to do so.

Esteeli is running the show, not Kranjcar and that will be alarming. Kranjcar does not seem as strong coach that U23 need.
                        Yesterday they lost 2:3 to PJ. Aghasi-Gholami as CD has been failer since U19, unfortunately, we have them again. There is a much better alternative under 23 players in Iran than these two.

Comment

July 21: fly to Iraq

TM U23 Schedule:

Iran U23 vs Iraq u23
                          Game 1
                          July 25
                          Iraq

Iran U23 vs Iraq u23
                          Game 2
                          July 28
                          Iraq

July 29: Return from Iraq
                          August 2-6: Training
                          August 7: fly to China

Iran U23 vs China u23

August 9
                          China

Comment

We do not go to Asian Games to just defend
                            God has given us Croatians talent.

we want to play to get results

کرانچار: نمی توانند مرا به بی دانشی و کمبود تجربه متهم کنند/ به بازی های آسیایی نمی رویم که فقط دفاع کنیم/خدا به ما کروات ها استعداد داده است

تسنیم: پیش از هر چیز شروع مجدد کارتان در فوتبال ایران را که با جوان های باانگیزه ای در تیم المپیک است تبریک می گوییم.

من اصلاً از ایران نرفته بودم که بخواهم مجدداً برگردم. (خنده) من مجدداً به سپاهان آمده بودم و وقتی قراردادم تمام شد، بلافاصله نمایندگان کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال با من ارتباط گرفتند. این ایده در خصوص پیشنهاد تیم المپیک مطرح شد و نهایتاً به نتیجه رسید. این یک چالش خوشحال کننده و البته نتیجه بخش برای من است.

هدایت تیم فوتبال المپیک ایران برای من خوشحال کننده است، به خصوص اینکه انتظاری وجود دارد که ایران پس از 42 سال مجدداً به المپیک راه پیدا کند. این کاری بسیار پرفشار و پرمسئولیت است و امیدوارم در خلال این مدت تا زمان مقدماتی المپیک بتوانیم خودمان را خوب آماده کنیم و سپس برای مبارزه و راهیابی مهیا شویم.

تسنیم: برای انتخاب شما به عنوان سرمربی تیم المپیک پروسه طولانی طی شد، به خصوص اینکه قرار بود چهار سال پیش انتخاب شوید که نشد و حالا با چهار سال تأخیر این امید وجود دارد که فوتبال ایران را کرانچار به رؤیای حضور در المپیک برسد.

این آرزو و رؤیای همه دوست داران فوتبال است. آیا موفق خواهیم شد؟ به طور قطع این سؤالی است که مطرح می شود، اما ما با اعتماد به میدان آمده ایم و با بازیکنان باکیفیتی که دیده ام می توان این مسیر را باز کرد. نه فقط انگیزه ای که ما در کار کردن با بازیکنان داریم، بلکه انگیزه فدراسیون، کمیته ملی المپیک و کمیته فنی همه این امید و اعتماد را دارند.

من باور دارم که می توانیم به المپیک برسیم و اگر باور نداشتم این مسئولیت را قبول نمی کردم. من پنج سال در ایران حضور داشتم و چه در پرسپولیس و چه در سپاهان پیگیر نسل جوان فوتبال ایران بودم، به خصوص نسل زیر 20 سالی که به جام جهانی راه پیدا کرد. من دیدم که می توان با این نسل به المپیک راه یافت. البته باید سخت کار کرد و در کنار آن کمی هم شانس داشت، اما من واقع بینانه فکر می کنم. باید باور داشت که این تیم می تواند به المپیک برسد.
                            تسنیم: شما راهی را برای رسیدن به این رؤیا انتخاب کرده اید که شاید

مربیان قبلی چنین مسیری را نمی رفتند. در نزدیک ترین زمان به شما محمد خاکپور در مسیر المپیک بود که بسیار دیر انتخاب شد و فقط فرصت آماده سازی تیمش برای مسابقات انتخابی را داشت، اما مربیان قبل از او
                            همیشه در مسابقات پیش از انتخابی با تیم اصلی بازی می کردند، اما شما با تیم زیر 21 سال قرار است به بازی های آسیایی بروید؟ این ایده به چه شکل اجرایی خواهد شد و آیا در این برنامه فشاری روی شما وجود دارد؟

بازی های آسیایی فشار بزرگی نیست، اما میل ما این است که در بازی های آسیایی کیفیت خودمان را نشان داده و عرض اندام کنیم. می خواهیم نشان بدهیم که می توانیم نتیجه بگیریم، اما این اولویت ما نیست و اولویت
                            بازی های المپیک است. اگر اکنون با تیم زیر 21 سال و حتی جوان تر از زیر 21 سال به بازی های آسیایی برویم می توانیم تیم را سازماندهی کنیم و انسجامی در تیم کسب شود.

آن وقت خیلی راحت تر می توان به چرخه رقابت های مقدماتی المپیک رفت. باید با بازی های آسیایی خودمان را تقویت کنیم و روی استحکام مان اضافه کنیم، اعتماد به نفس مان بالا برود و اعتقادمان بالاتر برود که می توان با این تیم نتیجه گرفت. فکر می کنم بتوان این کار را کرد و اگر مصدومیت ها از ما جلوگیری نکند که همه بازیکنان زیر 21 سال باشند، شاید فقط با یکی دو بازیکن بزرگ تر بخواهیم تیم مان را قوی کنیم. با این حال هدفمندانه به بازی های آسیایی می رویم تا تیم را آماده کنیم.

تسنیم: اگر بتوانیم در بازی های آسیایی هم مدال بگیریم یا قهرمان شویم، اعتمادبه نفس تیم بالاتر خواهد رفت.

ما نباید فوراً سراغ قهرمانی برویم، چون شاگردانم جوانان 20 ساله هستند و آنجا تیم هایی حاضر می شوند که دو سه سال از ما با تجربه تر هستند. ما سعی می کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم، اما اگر بتوانیم به جمع سه تیم رده بندی برویم، قطعاً از این پتانسیل استفاده خواهیم کرد. با پتانسیلی که من در بازیکنان جوانم دیدم، می توان موفق شد و این را بگویم که اردوی فعلی ما آغاز کمپ اصلی ماست که 30 بازیکن به اردو آمده اند.
                            در واقع باید 20 بازیکن را معرفی کنیم و بازهم نیاز به غربالگری داریم. شاید بازهم نتوان نتیجه مناسبی که شما می گویید را بگیریم، اما تمایل داریم به این سمت برویم.

تسنیم: اکنون در فوتبال آسیا شاید همه ژاپنی ها را مثال می زنند که همیشه با این ایده پا به مسابقات انتخابی المپیک می زنند. آنها تیم جوانان خود را به بازی های آسیایی و رقابت های این چنینی اعزام می کنند و با این ایده موفق بوده اند. آیا می توان با الهام گرفتن از این ایده ژاپنی ها در فوتبال ایران هم موفق بود؟

ما نرفتیم از روی دست ژاپنی ها کپی کنیم. ما نسبت به فوتبال خودمان و پتانسیل فوتبال ایرانی برنامه ریزی کرده ایم. البته فوتبال ایران در سال های متوالی به قبل نشان داده موفق نبوده است و به همین دلیل ما تیم زیر 21 سال را به اینجا آورده ایم تا آنها را آماده کنیم. آنها باید تجربه کسب کرده و برای بازی های المپیک پخته تر شوند. ما حتی در بازی های آسیایی هم پس از برانکو (در سال 2002) موفق نشده ایم و تیم های بعد از آن هم در انتخابی المپیک کاری نکرده اند.
                            شرایط از ما می خواهد نسلی که در جام جهانی زیر 20 سال بازی کرده است با تلفیقی از بازیکنانی خارج از آن تیم، از لیگ برتر، پتانسیل های دیگر استفاده کنیم. شاید خیلی از بازیکنان در لیگ برتر هم بازی نکنند، اما به هرحال عضو 20 نفر اصلی تیم شان هستند. ما سعی می کنیم با این پتانسیل به رقابت های نهایی راه پیدا کنیم.

Comment

Continue:

تسنیم: برنامه ای که گفتید و آماده سازی تیم زیر 21 سال به تأیید فدراسیون فوتبال رسیده است؟

بله، آقای استیلی و من به عنوان کارشناسان فوتبال که هر دو مربی هستیم، استدلال ها را آماده کرده ایم که به چه دلیل این کار را کردیم. فدراسیون فوتبال، کمیته فنی و فکر می کنم حتی کمیته ملی المپیک اجازه اجرای این برنامه را به ما دادند. ما تغییر زیادی در این تیم ایجاد نخواهیم کرد و خیلی محکم قدم برمی داریم. با اعتقاد به اینکه تیم خوبی تشکیل دهیم و به نتایج مناسبی برسیم.

تسنیم: این را همه و حتی مردم می دانند که برنامه های قبلی دیگر جواب نمی دهد. اکنون هم قصد نداریم شما را به چالش پاسخ دادن به افراد دیگر و مسئولان دعوات کنیم، اما آقای فریدون معینی که عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال هستند گفته اند که بردن تیم زیر 21 سال به بازی های آسیایی خوب نیست و بهتر است با تیم اصلی به مسابقات برویم، چون مردم پتانسیل عدم موفقیت را ندارند. یعنی پیش بینی هم کرده اند که شما در بازی های آسیایی موفق نمی شوید. این تفکرات از کجا نشأت می گیرد؟

بله، در جلسه ای که بین خودمان بود، ایشان صحبتی نکردند و اظهارنظری نداشتند، حالا نمی دانم به چه دلیل در اذهان عمومی چنین صحتبی شده است. با این حال جوان های ما باید خودشان را آماده این هم کنند که ممکن است شکست ها نیز از راه برسد، اما آن شکست می تواند حتی برای کسب نتیجه در مقدماتی المپیک به کار ما بیاید. ما به بازی های آسیایی نمی رویم فقط دفاع کنیم. ما می خواهیم بازی کنیم برای کسب نتیجه. حالا کسب نتیجه به خیلی چیزها بستگی دارد، به شرایط خودمان، شرایط حریف، شرایط مسابقات. با این حال نباید اتمسفری ایجاد کرد که ما برای شکست می رویم و با بازی های دوستانه ای که انجام داده یا انجام می دهیم خودمان را آماده می کنیم.

بازی با بادران و بازی با پارس جنوبی بازیکنانم انگیزه نشان دادند و در بازی با پارس جنوبی آنها شانه به شانه حریف جنگیدند و حتی در مقاطعی بهتر از حریف کار کردند. ما حتی شانس برد مقابل پارس جنوبی را داشتیم و با انگیزه ای که من در بازیکنانم دیدم، شرایط خوب است. آنها باید بخواهند که موفق شوند و ما بدبینانه به بازی های آسیایی نمی رویم، بلکه با اعتمادبه نفس به این بازی ها می رویم تا در شرایطی قرار بگیریم که نتیجه کسب کنیم.

تسنیم: با آقای استیلی هم صحبت می کردید، این بحث پیش آمد که دوره های قبلی همیشه با تیم اصلی به بازی های آسیایی رفته ایم که گاهاً مانند دوره قبل نتایج افتضاحی هم کسب شده است. این موضوع پیش آمد که در بازیکنانی که زیر 21 سال و گمنام تر هستند انگیزه بیشتری برای نتیجه گرفتن وجود داشته باشد و چه بهتر که اکنون تیمی راهی مسابقات شود که پرانگیزه تر از تیم های قبلی باشد. موافقید؟

بله، ضمن اینکه بازیکنان تجربه هم کسب می کنند، تجربه بازی با تیم های بزرگ تر از خودشان که ما هم بدانیم در کجا ایستاده ایم. به نظرم اینها می توانند نسبت به نسل بزرگ تر از خودشان بهتر باشند.

تسنیم: ما در سال 2002 با تیم المپیک در بازی های آسیایی نتیجه گرفتیم، اما تیم برای حضور در المپیک حفظ نشد. در دوره های بعد از آن به سمت نتیجه گرایی رفتیم که نه در نتیجه گرفتن موفق شدیم و نه به المپیک راه پیدا کردیم. برنامه برای این دوره چیست و اگر تیم خوب ساخته شود، می توان به نتیجه گرفتن هم امیدوار بود و اشاره ما به سال 2002 است که در بازی های آسیایی نتیجه گرفتیم و برای فوتبال ایران آینده سازی شد
                              .

این یک روند است و همیشه بعد از بازی های آسیایی و در مقدماتی المپیک ها و پس از کسب نتیجه یک نسل تغییر می کند. نمی دانم چرا نسل برانکو که توانست مدال طلای بازی های آسیایی را بگیرد، به المپیک راه پیدا نکرد. اینجا یک مسئله است که باید بگویم، چون آن نسل همه زیر 23 سال بودند و دیگر نمی توانستند در بازی های انتخابی المپیک حاضر شوند. آن نسلی که مدال طلا را کسب کرد، اگر سن کمتری داشتند برای المپیک هم می توانستند موفق شوند. به نظرم محدودیت سنی آن بازیکنان اجازه نداد که تیم ایران به المپیک راه پیدا کند و پس از آن مسابقات دوباره باید پروسه جدیدی طی می شد که بازیکنان جوان تر برای تیم المپیک انتخاب شوند. فضای تیم خالی بود و زمان کوتاهی هم وجود داشت تیم برای انتخابی المپیک آماده شود.

از آن تجربه که خودتان گفتید، از سال 2002 تا الان، با استیلی همه چیز را بررسی کردیم و همیشه یک خلاء بوده است. اینکه چرا تیم زیر 21 سال به بازی های آسیایی نمی رود تا کسب تجربه کند و همان تیم برای بازی های مقدماتی المپیک باقی بماند و نسل خوبی تشکیل دهند. ما در تیم مان به جز مهدی امینی که دروازه بان است و 22 سال سن دارد، هیچ بازیکن بزرگسال و بالای 21 سال نداریم. ضمن اینکه اصلاً بازیکن 23 ساله هم نداریم. این روندی است که در تمام این سال ها انجام نشد و به همین دلیل اکنون ما انگیزه رقابتی خوبی در تیم می بینیم.

ما این کار را در حالی انجام داده ایم که برای کسب نتیجه هم تلاش می کنیم تا بازیکنان باتجربه تر، با اعتمادبه نفس باشند و آن وقت می توان از بازیکنان انتظار داشت که در انتخابی المپیک هم نتیجه بگیریم. این برای من منطقی است.

تسنیم: ما نسل قبلی بازیکنان خوبی داشتیم که از بین آنها بازیکنانی مثل میلاد محمدی، مهدی ترابی، روزبه چشمی، علی کریمی و... به تیم ملی بزرگسالان راه یافتند. سردار آزمون و علیرضا جهانبخش هم که در تیم بزرگسالان بودند، در این تیم المپیک حضور داشتند، اما در مسابقات پایانی نتوانستند تیم را همراهی کنند و سعید عزت اللهی که در چالش آن زمان فوتبال ایران دعوت نشد. خلاء آن نسل شاید این بود که کادرفنی دیر به تیم اضافه شد و فرصت آماده سازی کمی داشت. آیا بازی های تیم المپیک قبلی را دنبال کردید و علت حذف ایران را چه می دانید؟

آن نسل، نسل خوبی بود. من فکر می کنم که بدشانسی باعث حذف ایران شد. با ژاپن در وقت اضافه شکست خوردیم و نمی دانم چه بگویم. در راستای سؤال شما باید بگویم که طبیعی است تیم جوانان و المپیک فیلتری برای تیم ملی اصلی باشد. همیشه تیم ملی بزرگسالان است که باید از این نسل جوان تر بهره ببرد و این منطقی است. اصولاً همیشه و همه جا اوضاع به این شکل است و حیف که آن نسل نتوانست نتیجه بگیرد. با این حال کسانی که تیم را هدایت می کردند یا زیر نظر داشتند، می توانند آنالیز دقیق تری از ناکامی آن تیم بدهند و من هم نمی خواهم به آنچه بوده، برگردم. فقط یک چیز می خواهم که با این نسل بتوانیم نتیجه خوب بگیریم و به المپیک راه پیدا کنیم و از این نتیجه مطمئناً مجدداً بازیکنان خوبی برای تیم ملی بزرگسالان انتخاب خواهد شد. به این دلیل می گویم که ما فیلتری برای تیم ملی بزرگسالان هستیم. طبیعتاً این ملی پوشان باید در باشگاه خودشان برای کسب جایگاه بجنگند، مانند بازیکنانی چون مهدی شریفی، علی کریمی، محمدحسین مرادمند و... که در سپاهان زیر نظر من تمرین می کردند و جایگاه کسب کردند. همان طور آنها در باشگاه خودشان تمرین کردند و فیکس شدند تا به تیم ملی برسند.

تسنیم: البته آنالیزهایی پس از ناکامی نسل قبلی صورت گرفت و محمد خاکپور را به عدم دانش فنی متهم کردند، آن هم به این دلیل که او روزبه چشمی را در دفاع میانی به کار گرفته بود. با این حال سه سال از آن زمان گذشت و کارلوس کی روش هم روزبه چشمی را در جام جهانی در دفاع میانی بازی داد. شما نمی ترسید اگر ناکامی احتمالی صورت گرفت، شما را به عدم دانش فنی متهم کنند؟

من فکر می کنم نمی توانم به این شیوه به نداشتن دانش فنی یا کمبود تجربه متهم شوم. اگر به سوابق من نگاه کنید، هدایت تیم های ملی را هم در کارنامه ام داشته ام. هم تجربه جام جهانی و جام ملت ها را در کارنامه دارم. با مونته نگرو به پلی آف جام ملت های اروپا هم رسیدم و کسی نمی تواند من را متهم کند که تجربه کار در تیم ملی را ندارم، دانش فنی ندارم یا نمی توانم تیم ملی را سازماندهی کنم. بله، ممکن است عدم موفقیت از راه برسد، اما نه با عدم معلومات و عدم دانش بخواهد این اتفاق رخ بدهد. ممکن است بدشانسی از راه برسد، اما من کسی نیستم که بخواهم به عدم دانش فنی متهم شوم.

تسنیم: البته شاید آن نقدها تسویه حساب هایی با محمد خاکپور در چالش آن سال فوتبال ایران بود
                              .

من نمی توانم در این خصوص صحبت کنم، چون در فوتبال ایران نبودم. من آن زمان در تیم الاهلی قطر حضور داشتم. آقای خاکپور را هم می شناختم که از آمریکا آمده بود و حتی در قطر به اردوی آماده سازی تیم المپیک ایران رفتم و با او صحبت کردم. البته در مسابقات نهایی نتوانستم بمانم و بازی ها را ببینم تا آنالیز دقیقی از عملکرد تیم ایران داشته باشم، اما حیف شد که آن نسل نتوانست نتیجه بگیرد، در حالی که می توانست.

.

Comment

Continue

تسنیم: مشکلی که تیم ایران در نسل قبلی داشت، در خط دفاعی و دروازه بود. آیا تیم شما می تواند این خلاء را پر کند

من با شما موافق هستم و این نقد صحیح است. این را بگویم که الان هم این مشکل وجود دارد و من بعضاً در
                                بازی های دوستانه این خلاء را می بینم، اما چرا؟ ما سه بازیکن از تیم تراکتورسازی را نداشتیم که خودمان اجازه دادیم در تیم بمانند. ما نورافکن را نداشتیم که با تیم شارلوا در اردوی آماده سازی پیش از فصل است و مطمئناً با اضافه شدن او و بازیکنان تراکتورسازی شرایط در فاز دفاعی بهتر خواهد شد. علی طاهران اضافه می شود، نورافکن را داریم و با حضور بازیکنی مانند آزادی کیفیت مان در خط حمله را هم بهتر خواهیم کرد

. طبیعتاً با این شرایط می توانیم تیم مان را بهتر کنیم و در بازی های آسیایی و به خصوص المپیک باید این خلاء را جبران کنیم. ما تا بازی های انتخابی المپیک زمان داریم که فیفادی هم در پیش است و می توانیم تیم را آماده کنیم. بازی های انتخابی هم در ماه اسفند است و فرصت کافی تا آن موقع داریم.\

تسنیم: البته ممکن است در فیفادی ها با باشگاه ها نیز دچار چالش شوید، چون بازی های لیگ قهرمانان آسیا و فیفادی در مقاطعی تداخل دارد. به طور مثال شهریورماه فیفادی است و لیگ قهرمانان آسیا نیز بازی خواهیم داشت که برخی باشگاه ها مثل پرسپولیس و استقلال درگیر هستند؟

آیا این بازیکنان جوان که در تیم المپیک هستند، در باشگاه های خود جایگاه اصلی را خواهند داشت؟ اگر این اتفاق رخ بدهد من خوشحال می شوم، اما طوری که من حساب می کنم بهتر است آنها در تیم ما باشند.

تسنیم: اما ممکن است در مقاطعی فیکس باشند. به طور مثال سال گذشته در تیم تراکتورسازی طاهران و آزادی در تراکتورسازی فیکس بودند یا در تیم پرسپولیس صادق محرمی فیکس بود. اگر دوباره بازیکنانی از نسل فعلی همزمان در تیم خود فیکس باشند و درگیر مسابقات و بخواهند به اردوی تیم المپیک بیایند، راهکار پشت سر گذاشتن این چالش چیست؟

آن موقع ما باید دنبال جایگزین ها بگردیم، اما چیزی که من می گویم یک مسئله است. هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هفته گذشته مصوبه ای را تصویب کرد که باشگاه ها موظف هستند دو بازیکن خود را به تیم المپیک بدهند و بازیکن سوم هم در اختیار آنهاست. یعنی قانون 1+2 است و اعتقاد دارم همکاری خوبی با باشگاه ها داریم و اصولاً نباید مشکلی پیش بیاید.

باشگاه ها نیز باید این اعتقاد را داشته باشند که نسل جوان شان می تواند در تیم ملی ایران افتخار کسب کند و نتیجه بگیرد. این افتخار کمی نیست که بازیکنان باشگاه ها بعد از 44 سال می خواهد حضور مجدد در المپیک را داشته باشد. من روی این و احساس وطن پرستانه باشگاه ها حساب باز کرده ام.

تسنیم: فارغ از اینکه برخی بازیکنان در باشگاه های خود درگیر هستند، شاید بازیکنانی هم خارج از ایران و خارج از لیست 121 نفره ای باشند که شما نتوانستید آنها را برای بازی های آسیایی انتخاب کنید. آیا پس از این مسابقات این بازیکنان شانسی برای راهیابی به تیم شما برای انتخابی المپیک خواهند داشت؟

من این 30 بازیکن را انتخاب کرده ام و آن 121 بازیکن انتخاب من نبوده اند، چون آن لیست قبل از حضور من به AFC معرفی شده بود و از این 30 نفر هم دو نفر مصدوم شده اند. با این حال درباره سؤالی که پرسیدید برای انتخاب نفرات جدید، باید بگویم قطعاً همین طور است و خیلی هم خوب از این نکته مراقبت خواهم کرد.

ضمن اینکه برخی بازیکنان هم توسط من در لیست 30 نفره انتخاب شده بودند، اما به AFC معرفی نشده اند و متأسفانه حذف شدند و نمی توانیم آنها را به بازی های آسیایی ببریم، بازیکنانی که زیر 21 سال هم هستند و بعد از بازی های آسیایی بلافاصله درها به روی آنها و نفرات جدید باز خواهد شد که آن زمان لیست ما بزرگ تر می شود که مجدداٌ باید آنها را غربالگری کنیم.

تسنیم: این سؤال را از این جهت پرسیدیم که بازیکنی ایرانی در فوتبال هلند ذهن ما را درگیر کرد، بازیکنی که با 16 سال سن فصل گذشته در تیمش 45 گل به ثمر رساند و اکنون به تیم زیر 19 سال NEC نایمخن پیوسته است. اصلاً چنین بازیکنانی را زیر نظر دارید و می دانید در دنیا کدام بازیکنان ایرانی حضور دارند؟ ممکن است برای پیدا کردن آنها از نفراتی چون مهدی مهدوی کیا و وحید هاشمیان در آلمان، امیر هاشمی مقدم در هلند، محمد تقوی در انگلیس و سایر ملی پوشان سابق ایران در نقاط مختلف دنیا کمک بگیرید؟

بله، این هم راهی است که در نقاط مختلف دنیا دنبال چنین بازیکنانی باشیم. بازیکنانی با ملیت ایرانی حضور دارند و در فنلاند هم یک بازیکن ایرانی داریم که در لیگ این کشور بازی می کند. قطعاً از نفراتی هم که نام بردید، استفاده خواهیم کرد، اما ابتدا باید بازیکنان موجود را بررسی کنیم. باید ببینیم چه کسی، در چه سطحی قرار دارد و بعد دوباره دست به غربالگری بزنیم.

اگر کیفیت خوب باشد، می توانند بخشی از کادر ما باشند، چه دلیلی دارد آنها را دعوت نکنیم؟ همان طور که گفتم ابتدا گزینه ها را بررسی خواهیم کرد، اما بعد از بازی های آسیایی این اتفاق رقم می خورد.

Comment

Working...
                                X