Set your schedules (times in ET):
Iran vs.
Morocco — Friday, June 15 | 11 a.m. | Saint Petersburg
Spain — Wednesday, June 20 | 2 p.m. | Kazan
Portugal — Monday, June 25 | 2 p.m. | Saransk
I've already cleared my work schedule for the TM matches!
https://sports.yahoo.com/world-cup-t...222107616.html
GROUP A
Russia
Saudi Arabia — Thursday, June 14 | 11 a.m. | Moscow
Egypt — Tuesday, June 19 | 2 p.m. | Saint Petersburg
Uruguay — Monday, June 25 | 10 a.m. | Samara
Saudi Arabia
Russia — Thursday, June 14 | 11 a.m. | Moscow
Uruguay — Wednesday, June 20 | 11 a.m. | Rostov-on-Don
Egypt — Monday, June 25 | 10 a.m. | Volgograd
Egypt
Uruguay — Friday, June 15 | 8 a.m. | Yekaterinburg
Russia — Tuesday, June 19 | 2 p.m. | Saint Petersburg
Saudi Arabia — Monday, June 25 | 10 a.m. | Volgograd
Uruguay
Egypt — Friday, June 15 | 8 a.m. | Yekaterinburg
Saudi Arabia — Wednesday, June 20 | 11 a.m. | Rostov-on-Don
Russia — Monday, June 25 | 10 a.m. | Samara
GROUP B
Portugal
Spain — Friday, June 15 | 2 p.m. | Sochi
Morocco — Wednesday, June 20 | 8 a.m. | Moscow
Iran — Monday, June 25 | 2 p.m. | Saransk
Spain
Portugal — Friday, June 15 | 2 p.m. | Sochi
Iran — Wednesday, June 20 | 2 p.m. | Kazan
Morocco — Monday, June 25 | 2 p.m. | Kaliningrad
Morocco
Iran — Friday, June 15 | 11 a.m. | Saint Petersburg
Portugal — Wednesday, June 20 | 8 a.m. | Moscow
Spain — Monday, June 25 | 2 p.m. | Kaliningrad
Iran
Morocco — Friday, June 15 | 11 a.m. | Saint Petersburg
Spain — Wednesday, June 20 | 2 p.m. | Kazan
Portugal — Monday, June 25 | 2 p.m. | Saransk
GROUP C
France
Australia — Saturday, June 16 | 6 a.m. | Kazan
Peru — Thursday, June 21 | 11 a.m. | Yekaterinburg
Denmark — Tuesday, June 26 | 10 a.m. | Moscow
Australia
France — Saturday, June 16 | 6 a.m. | Kazan
Denmark — Thursday, June 21 | 8 a.m. | Samara
Peru — Tuesday, June 26 | 10 a.m. | Sochi
Peru
Denmark — Saturday, June 16 | Noon | Saransk
France — Thursday, June 21 | 11 a.m. | Yekaterinburg
Australia — Tuesday, June 26 | 10 a.m. | Sochi
Denmark
Peru — Saturday, June 16 | Noon | Saransk
Australia — Thursday, June 21 | 8 a.m. | Samara
France — Tuesday, June 26 | 10 a.m. | Moscow
GROUP D
Argentina
Iceland — Saturday, June 16 | 9 a.m. | Moscow
Croatia — Thursday, June 21 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
Nigeria — Tuesday, June 26 | 2 p.m. |Saint Petersburg
Iceland
Argentina — Saturday, June 16 | 9 a.m. | Moscow
Nigeria — Friday, June 22 | 11 a.m. | Volgograd
Croatia — Tuesday, June 26 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
Croatia
Nigeria — Saturday, June 16 | 3 p.m. | Kaliningrad
Argentina — Thursday, June 21 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
Iceland — Tuesday, June 26 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
Nigeria
Croatia — Saturday, June 16 | 3 p.m. | Kaliningrad
Iceland — Friday, June 22 | 11 a.m. | Volgograd
Argentina — Tuesday, June 26 | 2 p.m. | Saint Petersburg
GROUP E
Brazil
Switzerland — Sunday, June 17 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
Costa Rica — Friday, June 22 | 8 a.m. | Saint Petersburg
Serbia — Wednesday, June 27 | 2 p.m. | Moscow
Switzerland
Brazil — Sunday, June 17 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
Serbia — Friday, June 22 | 2 p.m. | Kaliningrad
Costa Rica — Wednesday, June 27 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
Costa Rica
Serbia — Sunday, June 17 | 8 a.m. | Samara
Brazil — Friday, June 22 | 8 a.m. | Saint Petersburg
Switzerland — Wednesday, June 27 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
Serbia
Costa Rica — Sunday, June 17 | 8 a.m. | Samara
Switzerland — Friday, June 22 | 2 p.m. | Kaliningrad
Brazil — Wednesday, June 27 | 2 p.m. | Moscow
GROUP F
Germany
Mexico — Sunday, June 17 | 11 a.m. | Moscow
Sweden — Saturday, June 23 | 2 p.m. | Sochi
South Korea — Wednesday, June 27 | 10 a.m. | Kazan
Mexico
Germany — Sunday, June 17 | 11 a.m. | Moscow
South Korea — Saturday, June 23 | 11 a.m. | Rostov-on-Don
Sweden — Wednesday, June 27 | 10 a.m. | Yekaterinburg
Sweden
South Korea — Monday, June 18 | 8 a.m. | Nizhny Novgorod
Germany — Saturday, June 23 | 2 p.m. | Sochi
Mexico — Wednesday, June 27 | 10 a.m. | Yekaterinburg
South Korea
Sweden — Monday, June 18 | 8 a.m. | Nizhny Novgorod
Mexico — Saturday, June 23 | 11 a.m. | Rostov-on-Don
Germany — Wednesday, June 27 | 10 a.m. | Kazan
GROUP G
Belgium
Panama — Monday, June 18 | 11 a.m. | Sochi
Tunisia — Saturday, June 23 | 8 a.m. | Moscow
England — Thursday, June 28 | 2 p.m. | Kaliningrad
Panama
Belgium — Monday, June 18 | 11 a.m. | Sochi
England — Sunday, June 24 | 8 a.m. | Nizhny Novgorod
Tunisia — Thursday, June 28 | 2 p.m. | Saransk
Tunisia
England — Monday, June 18 | 2 p.m. | Volgograd
Belgium — Saturday, June 23 | 8 a.m. | Moscow
Panama — Thursday, June 28 | 2 p.m. | Saransk
England
Tunisia — Monday, June 18 | 2 p.m. | Volgograd
Panama — Sunday, June 24 | 8 a.m. | Nizhny Novgorod
Belgium — Thursday, June 28 | 2 p.m. | Kaliningrad
GROUP H
Poland
Senegal — Tuesday, June 19 | 11 a.m. | Moscow
Colombia — Sunday, June 24 | 2 p.m. | Kazan
Japan — Thursday, June 28 | 10 a.m. | Volgograd
Senegal
Poland — Tuesday, June 19 | 11 a.m. | Moscow
Japan — Sunday, June 24 | 11 a.m. | Yekaterinburg
Colombia — Thursday, June 28 | 10 a.m. | Samara
Colombia
Japan — Tuesday, June 19 | 8 a.m. | Saransk
Poland — Sunday, June 24 | 2 p.m. | Kazan
Senegal — Thursday, June 28 | 10 a.m. | Samara
Japan
Colombia — Tuesday, June 19 | 8 a.m. | Saransk
Senegal — Sunday, June 24 | 11 a.m. | Yekaterinburg
Poland — Thursday, June 28 | 10 a.m. | Volgograd
KNOCKOUT ROUNDS
1C v 2D — Saturday, June 30 | 10 a.m. | Kazan
1A v 2B — Saturday, June 30 | 2 p.m. | Sochi
1B v 2A — Sunday, July 1 | 10 a.m. | Moscow
1D v 2C — Sunday, July 1 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
1E v 2F — Monday, July 2 | 10 a.m. | Samara
1G v 2H — Monday, July 2 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
1F v 2E — Tuesday, July 3 | 10 a.m. | Saint Petersburg
1H v 2G — Tuesday, July 3 | 2 p.m. | Moscow
1C/2D v 1A/2B — Friday, July 6 | 10 a.m. | Nizhny Novgorod
1E/2F v 1G/2H — Friday, July 6 | 2 p.m. | Kazan
1F/2E v 1H/2G — Saturday, July 7 | 10 a.m. | Samara
1B/2A v 1D/2C — Saturday, July 7 | 2 p.m. | Sochi
Winners, first two quarterfinals — Tuesday, July 10 | 2 p.m. | Saint Petersburg
Winners, second two quarterfinals — Wednesday, July 11 | 2 p.m. | Moscow
Third place match — Saturday, July 14 | 8 a.m. | Saint Petersburg
Final — Sunday, July 15 | 11 a.m. | Moscow
Iran vs.
Morocco — Friday, June 15 | 11 a.m. | Saint Petersburg
Spain — Wednesday, June 20 | 2 p.m. | Kazan
Portugal — Monday, June 25 | 2 p.m. | Saransk
I've already cleared my work schedule for the TM matches!
https://sports.yahoo.com/world-cup-t...222107616.html
GROUP A
Russia
Saudi Arabia — Thursday, June 14 | 11 a.m. | Moscow
Egypt — Tuesday, June 19 | 2 p.m. | Saint Petersburg
Uruguay — Monday, June 25 | 10 a.m. | Samara
Saudi Arabia
Russia — Thursday, June 14 | 11 a.m. | Moscow
Uruguay — Wednesday, June 20 | 11 a.m. | Rostov-on-Don
Egypt — Monday, June 25 | 10 a.m. | Volgograd
Egypt
Uruguay — Friday, June 15 | 8 a.m. | Yekaterinburg
Russia — Tuesday, June 19 | 2 p.m. | Saint Petersburg
Saudi Arabia — Monday, June 25 | 10 a.m. | Volgograd
Uruguay
Egypt — Friday, June 15 | 8 a.m. | Yekaterinburg
Saudi Arabia — Wednesday, June 20 | 11 a.m. | Rostov-on-Don
Russia — Monday, June 25 | 10 a.m. | Samara
GROUP B
Portugal
Spain — Friday, June 15 | 2 p.m. | Sochi
Morocco — Wednesday, June 20 | 8 a.m. | Moscow
Iran — Monday, June 25 | 2 p.m. | Saransk
Spain
Portugal — Friday, June 15 | 2 p.m. | Sochi
Iran — Wednesday, June 20 | 2 p.m. | Kazan
Morocco — Monday, June 25 | 2 p.m. | Kaliningrad
Morocco
Iran — Friday, June 15 | 11 a.m. | Saint Petersburg
Portugal — Wednesday, June 20 | 8 a.m. | Moscow
Spain — Monday, June 25 | 2 p.m. | Kaliningrad
Iran
Morocco — Friday, June 15 | 11 a.m. | Saint Petersburg
Spain — Wednesday, June 20 | 2 p.m. | Kazan
Portugal — Monday, June 25 | 2 p.m. | Saransk
GROUP C
France
Australia — Saturday, June 16 | 6 a.m. | Kazan
Peru — Thursday, June 21 | 11 a.m. | Yekaterinburg
Denmark — Tuesday, June 26 | 10 a.m. | Moscow
Australia
France — Saturday, June 16 | 6 a.m. | Kazan
Denmark — Thursday, June 21 | 8 a.m. | Samara
Peru — Tuesday, June 26 | 10 a.m. | Sochi
Peru
Denmark — Saturday, June 16 | Noon | Saransk
France — Thursday, June 21 | 11 a.m. | Yekaterinburg
Australia — Tuesday, June 26 | 10 a.m. | Sochi
Denmark
Peru — Saturday, June 16 | Noon | Saransk
Australia — Thursday, June 21 | 8 a.m. | Samara
France — Tuesday, June 26 | 10 a.m. | Moscow
GROUP D
Argentina
Iceland — Saturday, June 16 | 9 a.m. | Moscow
Croatia — Thursday, June 21 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
Nigeria — Tuesday, June 26 | 2 p.m. |Saint Petersburg
Iceland
Argentina — Saturday, June 16 | 9 a.m. | Moscow
Nigeria — Friday, June 22 | 11 a.m. | Volgograd
Croatia — Tuesday, June 26 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
Croatia
Nigeria — Saturday, June 16 | 3 p.m. | Kaliningrad
Argentina — Thursday, June 21 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
Iceland — Tuesday, June 26 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
Nigeria
Croatia — Saturday, June 16 | 3 p.m. | Kaliningrad
Iceland — Friday, June 22 | 11 a.m. | Volgograd
Argentina — Tuesday, June 26 | 2 p.m. | Saint Petersburg
GROUP E
Brazil
Switzerland — Sunday, June 17 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
Costa Rica — Friday, June 22 | 8 a.m. | Saint Petersburg
Serbia — Wednesday, June 27 | 2 p.m. | Moscow
Switzerland
Brazil — Sunday, June 17 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
Serbia — Friday, June 22 | 2 p.m. | Kaliningrad
Costa Rica — Wednesday, June 27 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
Costa Rica
Serbia — Sunday, June 17 | 8 a.m. | Samara
Brazil — Friday, June 22 | 8 a.m. | Saint Petersburg
Switzerland — Wednesday, June 27 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
Serbia
Costa Rica — Sunday, June 17 | 8 a.m. | Samara
Switzerland — Friday, June 22 | 2 p.m. | Kaliningrad
Brazil — Wednesday, June 27 | 2 p.m. | Moscow
GROUP F
Germany
Mexico — Sunday, June 17 | 11 a.m. | Moscow
Sweden — Saturday, June 23 | 2 p.m. | Sochi
South Korea — Wednesday, June 27 | 10 a.m. | Kazan
Mexico
Germany — Sunday, June 17 | 11 a.m. | Moscow
South Korea — Saturday, June 23 | 11 a.m. | Rostov-on-Don
Sweden — Wednesday, June 27 | 10 a.m. | Yekaterinburg
Sweden
South Korea — Monday, June 18 | 8 a.m. | Nizhny Novgorod
Germany — Saturday, June 23 | 2 p.m. | Sochi
Mexico — Wednesday, June 27 | 10 a.m. | Yekaterinburg
South Korea
Sweden — Monday, June 18 | 8 a.m. | Nizhny Novgorod
Mexico — Saturday, June 23 | 11 a.m. | Rostov-on-Don
Germany — Wednesday, June 27 | 10 a.m. | Kazan
GROUP G
Belgium
Panama — Monday, June 18 | 11 a.m. | Sochi
Tunisia — Saturday, June 23 | 8 a.m. | Moscow
England — Thursday, June 28 | 2 p.m. | Kaliningrad
Panama
Belgium — Monday, June 18 | 11 a.m. | Sochi
England — Sunday, June 24 | 8 a.m. | Nizhny Novgorod
Tunisia — Thursday, June 28 | 2 p.m. | Saransk
Tunisia
England — Monday, June 18 | 2 p.m. | Volgograd
Belgium — Saturday, June 23 | 8 a.m. | Moscow
Panama — Thursday, June 28 | 2 p.m. | Saransk
England
Tunisia — Monday, June 18 | 2 p.m. | Volgograd
Panama — Sunday, June 24 | 8 a.m. | Nizhny Novgorod
Belgium — Thursday, June 28 | 2 p.m. | Kaliningrad
GROUP H
Poland
Senegal — Tuesday, June 19 | 11 a.m. | Moscow
Colombia — Sunday, June 24 | 2 p.m. | Kazan
Japan — Thursday, June 28 | 10 a.m. | Volgograd
Senegal
Poland — Tuesday, June 19 | 11 a.m. | Moscow
Japan — Sunday, June 24 | 11 a.m. | Yekaterinburg
Colombia — Thursday, June 28 | 10 a.m. | Samara
Colombia
Japan — Tuesday, June 19 | 8 a.m. | Saransk
Poland — Sunday, June 24 | 2 p.m. | Kazan
Senegal — Thursday, June 28 | 10 a.m. | Samara
Japan
Colombia — Tuesday, June 19 | 8 a.m. | Saransk
Senegal — Sunday, June 24 | 11 a.m. | Yekaterinburg
Poland — Thursday, June 28 | 10 a.m. | Volgograd
KNOCKOUT ROUNDS
1C v 2D — Saturday, June 30 | 10 a.m. | Kazan
1A v 2B — Saturday, June 30 | 2 p.m. | Sochi
1B v 2A — Sunday, July 1 | 10 a.m. | Moscow
1D v 2C — Sunday, July 1 | 2 p.m. | Nizhny Novgorod
1E v 2F — Monday, July 2 | 10 a.m. | Samara
1G v 2H — Monday, July 2 | 2 p.m. | Rostov-on-Don
1F v 2E — Tuesday, July 3 | 10 a.m. | Saint Petersburg
1H v 2G — Tuesday, July 3 | 2 p.m. | Moscow
1C/2D v 1A/2B — Friday, July 6 | 10 a.m. | Nizhny Novgorod
1E/2F v 1G/2H — Friday, July 6 | 2 p.m. | Kazan
1F/2E v 1H/2G — Saturday, July 7 | 10 a.m. | Samara
1B/2A v 1D/2C — Saturday, July 7 | 2 p.m. | Sochi
Winners, first two quarterfinals — Tuesday, July 10 | 2 p.m. | Saint Petersburg
Winners, second two quarterfinals — Wednesday, July 11 | 2 p.m. | Moscow
Third place match — Saturday, July 14 | 8 a.m. | Saint Petersburg
Final — Sunday, July 15 | 11 a.m. | Moscow
Comment