Announcement

Collapse
No announcement yet.

TM-News-

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Iran football federation rejected a friendly against Barcelona. Apperantly the group that made Iran - Sweden match possible, said they can bring Barcelona to Tehran to play at Azadi too, but IFF rejected the offer because it would be too expensive. The ticket price would have been 40 dollars and IFF said no one is going to pay that much.

http://90tv.ir/news/86055/%D8%A7%DB%...A9%D8%B1%D8%AF

Comment

Originally posted by TheBoss View Post
      Iran football federation rejected a friendly against Barcelona. Apperantly the group that made Iran - Sweden match possible, said they can bring Barcelona to Tehran to play at Azadi too, but IFF rejected the offer because it would be too expensive. The ticket price would have been 40 dollars and IFF said no one is going to pay that much.

I am pretty sure people will even pay more just to watch Barcelona manhandle Iran in Azadi
      IRI's politics is no different than handling a pressure cooker ..... As the pressure builds up, you slowly let the steam out just a tad bit so that you don't see overflow, and once the pressure from below is less, you put the lid down again and raise the temperature.

Comment

عمان، هند، ترکمنستان و گوام حریف شاگردان کی روش شدند/گروه های ۸گانه مشخص شد
        قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ انجام و تکلیف گروه های ۸ گانه مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری فارس،

قرعه کشی مرحله دوم مسابقات مشترک انتخابی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت های 2019 امارات از ساعت 13:30 امروز در ماریوت هتل کوالالامپور مالزی آغاز شد و تیم ملی کشورمان در این مرحله با تیم های ملی عمان، هند، ترکمنستان و گوام همگروه شد.
        بر همین اساس قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 و جام ملت های آسیا 2019 انجام و تکلیف گروه های 8 گانه به شرح زیر مشخص شد:

گروه اول: امارات- عربستان- فلسطین- تیمور شرقی -مالزی

گروه دوم: استرالیا- اردن- تاجیکستان- قرقیزستان- بنگلادش

گروه سوم: چین- قطر- مالدیو- بوتان- هنگ کنگ

گروه چهارم: ایران - عمان- هند- ترکمنستان- گوام

گروه پنجم: ژاپن- سوریه-افغانستان- سنگاپور- کامبوج

گروه ششم: عراق- ویتنام- تایلند- اندونزی- چین تایپه

گروه هفتم: کره جنوبی- کویت- لبنان- میانمار- لائوس

گروه هشتم: ازبکستان- بحرین- فیلیپین- کره شمالی- یمن

Comment

There is approximately 12 million people living in Tehran. Let's say the top 10% of people can afford to pay 40 bucks for a match.

THAT IS STILL 1.2 MILLION PEOPLE!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

I am sure azadi would be completely sold out. 40 dollars in tehran is really not a lot of money anymore.

Comment

So we do get decent invitations for friendlies, the problem is that IFF rejects many of these.

Comment

It's a political move of course. In no way 40 $ is too expensive, that's ridiculous.
                It's because of the popularity and coverage. The whole world would come for coverage. Hell would break loose from the moment Barcelona would arrive in Tehran. Iranians simply don't have the "janbeh" for such big teams.
                IRI's politics is no different than handling a pressure cooker ..... As the pressure builds up, you slowly let the steam out just a tad bit so that you don't see overflow, and once the pressure from below is less, you put the lid down again and raise the temperature.

Comment

Originally posted by Ali.Karimi79 View Post
                  It's a political move of course. In no way 40 $ is too expensive, that's ridiculous.
                  It's because of the popularity and coverage. The whole world would come for coverage. Hell would break loose from the moment Barcelona would arrive in Tehran. Iranians simply don't have the "janbeh" for such big teams.
                  absolutely. It's a game that every famous blog and newspaper and etc. will cover and the mullahs just can't risk having FCB in Tehran.
                  Last edited by TheBoss; 04-14-2015, 04:06 AM.

Comment

Originally posted by Ali.Karimi79 View Post
                    Don't want to imagine all the aberoorizi at the airport

Comment

Originally posted by 04041374 View Post
                      Don't want to imagine all the aberoorizi at the airport
                      I can imagine some guy yelling "Suarez, Suarez!!! Gazam begir wase yadegari. Suarez, Gazam begir!!!!"

Comment

قادر نيستيم به راه موفقيت آميزمان ادامه دهيم
                        کی روش: قرارداد دارم اما بدون حمایت!

کارلوس کي روش، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران بعد از قرعه کشي انتخابي جام جهاني روسيه در نشست خبري حاضر شد.

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی تیم ملی در ابتدا با گفتن این جمله که می خواهم به خاطر هواداران، حامیان فوتبال و تمام آنهایی که از تیم ملی حمایت می کنند تمام حقایق را بگویم همه را آماده یک نشست فوق العاده و البته پر حرف و حدیث کرد.

عذرخواهی بابت سکوت
                        از همه شما به خاطر حضوری که داشتید، تشکر می کنم و باید بگویم دلیل این حضور، این بود که احساس کردم باید توضیحاتی در مورد اتفاقات چند روز گذشته، بدهم. به دلیل رعایت ادب و احترام پس از جلسه ای که با کفاشیان و حسنی خو داشتم، سعی کردم صحبت هایم را به صورت علنی بیان نکنم.

باید این حقایق را بگویم
                        امروز پس از اتمام جلسه ام با کفاشیان احساس کردم به خاطر هواداران، حامیان فوتبال و تمام آنهایی که از تیم ملی حمایت می کنند تمام حقایق را بگویم. در تاریخ 20 مارس 2015 که مطابق با 29 اسفندماه 1393 بود، در جلسه ای خدمت علی کفاشیان بودم که پس از این جلسه رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد، من بعد از بازی مقابل سوئد کارم با تیم ملی به اتمام می رسد. در آن جلسه به یک توافق دوستانه و جنتلمن گونه رسیدیم و به نوعی توافق کردیم که همکاری من با تیم ملی خاتمه پیدا کند.

قطع همکاری برخلاف خواسته و اراده من بود
                        در آن جلسه مشخص شد طبق شرایط حاکم بر فدراسیون فوتبال، مشکلات مالی و مدیریتی، غیر ممکن است که ما بتوانیم به اهداف خود برسیم. همه باید یقین داشته باشند به این شکل نبود که ما صبح از خواب بیدار شده و چنین تصمیمی اتخاذ کرده باشیم، بلکه متأسفانه اجبار پیدا کردیم که تصمیم به قطع همکاری من با فدراسیون فوتبال ایران بگیریم، تصمیمی که بر خلاف خواسته و اراده من و کفاشیان بود. هر دوی ما بسیار ناراحت بودیم که به این نتیجه رسیدیم، چرا که این، آن چیزی نبود که در ذهن مان برای آینده فوتبال ایران متصور باشیم. تصمیمات را براساس حقایق موجود گرفتیم و یکسری اتفاقات ما را مجبور کرد که به این مرحله برسیم. در ادامه و پس از بررسی عمیق کلیه مسائل و مشکلات موجود در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بالاجبار باید به تفاهم جدایی برسیم.

اتفاقات فرودگاه غیرقابل هضم بود
                        پس از آن اتفاقی در فرودگاه رخ داد و طی آن گذرنامه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گرفته شد. این اتفاق تردیدی را که در جدایی من وجود داشت، به یقین تبدیل کرد و نشان داد مشکلات موجود بین ما چقدر عمیق است. البته بعد از آن قول دادند که پس از بازگشت تیم ملی از اروپا دیگر چنین مشکلی برای من پیش نخواهد آمد اما بار دیگر می خواستند گذرنامه مرا در فرودگاه بگیرند، اتفاقی در بازگشت تیم ملی از اردوی اروپا رخ داد.

هیات رییسه شرایط جدایی مان را قبول نکرد
                        همانطور که مطلع هستید پس از بازگشت تیم ملی فوتبال کشورمان از سوئد علی کفاشیان نشستی با هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گذاشت اما هیئت رئیسه با فدراسیون فوتبال توافق نکرد که با شرایط جدایی من و استعفای دوستانه ام موافقت کند. اخیراً هم جلسه ای هفت ساعته بین من، علی کفاشیان، حسنی خو، نماینده وزارت ورزش برگزار شد و ما در فضایی بسیار دوستانه به بررسی دقیق مشکلات مالی، مدیریتی و اداری که با آنها مواجه هستیم، پرداختیم. بعد از طرح این مسائل، قرار شد راهکاریی از سوی کفاشیان و حسنی خو جلوی راه ما قرار بگیرد تا با حل مشکلات برنامه های خود را تا جام جهانی روسیه پیش ببریم.

قادر نیستیم به راه موفقیت آمیزمان ادامه دهیم
                        به همین منظور امروز در نشستی که قرار بود من در جریان راه حل های مشکلات مالی و مدیریتی و حمایت از برنامه های من صورت بگیرد، قرار بگیرم، شرکت کردم. فکر می کردم امروز با آمدن من به جلسه راه حل ها برای طی کردن مسیری موفقیت آمیز تا جام جهانی در دست کفاشیان است که اینطور نبود. متأسفانه بعد از اتمام جلسه هیچ راه حلی به من ارائه نشد و حتی یک راه حل که در جلسه 29 اسفند در مورد حل مشکلات صحبت کرده بودم، به من ارائه ندادند. به همین منظور باید بگویم تحت شرایط فعلی فدراسیون و مشکلات مالی، اداری و مدیریتی که این فدراسیون دارد، قادر نیستیم به راه موفقیت آمیزمان ادامه دهیم.

قرارداد دارم اما بدون حمایت!
                        هیئت رئیسه محترم فدراسیون فوتبال با توجه به شرایطی که وجود داشت، استفعای دوستانه مرا قبول نکرد و با توجه به این مسئله من تحت قرارداد فدراسیون فوتبال هستم. تحت قرارداد بودن یک داستان است و انجام دادم مسئولیت های من در مسیری درست، مسئله ای دیگر. فراموش نکنید موفقیت تنها براساس حمایت صورت می گیرد. بدون حمایت های لازم من به عنوان سرمربی تیم ملی نمی دانم چگونه باید وظایف مان را انجام دهیم. برای ما مقدور نیست، اردو بعد از اردو و بازی بعد از بازی با این شرایط وظایف مان را به انجام برسانیم. با شرایطی که با آن روبه رو هستیم تنها به دلیل موافقت نکردن هیئت رئیسه با استعفایم اینجا حضور دارم و نمی دانم فراتر از این چه چیزی بگویم. اگر سؤالی دارید که بخواهم شفاف سازی کنم، بپرسید.

با این وضعیت نمی توان درست پیش رفت
                        کی روش در پاسخ به این سوال که چرا در صورت اعلام حمایت فدراسیون فوتبال، هیئت رئیسه این فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان چرا خواسته های او عملی نمی شود، اینطور پاسخ داد: دقیقاً منظور من همین است. بعد از چهار سال که وظیفه رهبری تیم ملی را بر عهده داشتم، باید بگویم همیشه تلاش کردم بهترین تصمیم را بگیرم. اکنون نیز به عنوان رهبر تیم ملی باید بگویم دو وظیفه پیش روی شماست. اینکه اینجا حضور داشته باشید و با روی خوش دنبال افزایش محبوبیت خود بروید یا حضور داشته باشید و براساس تصمیمات درست پیشروی کنید. برای این کار باید برنامه ریزی وجود داشته باشد و قدم به قدم پیش بروید. شما نمی توانید با این وضعیت اردو بعد از اردو و بازی بعد از بازی، در مسیر پیش رو که پر از اتفاقات مختلف است، درست پیش بروید.

با تمام این مسائل الان زمان اتحاد است
                        پس از چهار سال برگزاری اردو و بازیهای متعدد هنوز نمی دانیم مخارج هتل، بیلت هواپیما و موارد مورد نیاز تیم ملی چگونه قرار است فراهم شود و هزینه اینها چگونه تأمین خواهد شد. با این شرایط ادامه کار مقدور نیست. با این را بپذیریم که تصمیمات لحظه آخر روی تمرکز و نوع اخلاق ما در گذشته تأثیری مستقیم داشته است. اکنون و بنابر صحبتها و جلسات مختلفی که در فدراسیون فوتبال داشته ایم باید بگویم که زمان وعده و وعید و قول دادن نیست و اکنون زمان متحد شدن است

Comment

CQ rejected the Italy friendly for half that price and quite rightly so. It wouldn't make sense to pay $3 million for a single game.

Beswick Sports (I'm guessing that's the company they're talking about in this article) needs to arrange friendlies where IFF can actually start generating revenue, not just cover the costs of the game or pay our of pocket.

A Japan/Australia friendly in Tehran for example would pretty much be sold out the same way the Barcelona game would be and they would probably be happy to play us for free - that's an easy $1.5 million in IFF's pocket at $20 / ticket.

Comment

You guys are tripping..
                            You really think we would fill the arena vs Barcelona if ticket prices were 40$ each!? Ticket prices regularly are like a dollar or something in Azadi Stadium.

Comment

It's a good thing that IFF cancelled the Barcelona Friendly. Friendlies can only be against International teams. Clubs don't count for some reason.

Comment

کی روش در نشست خبری خبر داد:
                                ادامه همکاری موفقیت آمیز با فوتبال ایران برایم مقدور نیست
                                سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از قطع همکاری با فدراسیون و تیم ملی ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کارلوس کی روش در نشست خبری که امروز برگزار کرد گفت: با توجه به شرایطی که وجود دارد ادامه همکاری موفقیت آمیز با تیم ملی فوتبال ایران برای من مقدور نیست و مجبورم با فدراسیون و تیم ملی فوتبال ایران قطع همکاری کنم.
                                به گزارش فارس، پیش از این کفاشیان اعلام کرده بود که کی روش به احتمال 85 درصد با تیم ملی ایران همکاری می کند.

دوستدار محیط زیستم، اما می خواهم از انقراض خودم جلوگیری کنم/ فقط وعده و وعید می دهند
                                کی روش: مثل گروگان با من برخورد می شود/ نیش مار و عقرب، یوزپلنگ ایرانی را می کُشد!

سرمربی تیم ملی گفت: در ایران مثل یک گروگان با من برخورد می شود و من گروگان اداره مالیات و فدراسیون فوتبال شدم.

احساس می کنم باید یکسری مسائل راتوضیح دهم. به احترام کفاشیان و حسنی خو پس از جلسه ای که با آنها داشتم، مصاحبه اینکردم.وی ادامه داد: اما به خاطر هواداران گفتم کهباید در مورد یکسری مسایل شفاف سازی کنیم. کفاشیان در روز پایانی سال سال گذشته درجلسه ای به من اعلام کرد که بعد از بازی با سوئد قراردادمان تمام است. در آن جلسهطبق روابط دوستانه و مثل دو طرف با شخصیت قرار شد که قراردادمان بعد از بازیبا سوئد به پایان برسد.البته این تصمیم یک دفعه گرفته نشد و این طور نبود که ما درآن روز به یک باره این تصمیم را گرفته باشیم.

کی روش تصریح کرد: به این دلیل این تصمیم راگرفتیم چون متوجه شدیم که به خاطر مشکلات مالی، اداری و مدیریتی ادامه همکاریغیرممکن است.البته دو طرف هم ناراحت بودند چون آن چیزی نبود که برای آینده فوتبالایران در نظر داشتیم.سرمربی تیم ملی یادآور شد: پس از اتفاقاتی کهدر فرودگاه رخ داد به این نتیجه رسیدم که مشکلات عمیق است.

در حالی که قول دادهبودند این مشکلات حل شود اما بار دیگر مشکل ضبط گذرنامه ام حل نشد.وی افزود: پس از بازگشت تیم ملی از اروپا واین اتفاقات، کفاشیان با هیات رئیسه جلسه گذاشت و موضوع استعفای مرا مطرح کرد، اماهیأت رئیسه با استعفای من که توافقی بود نیز مخالفت کرد.سرمربی تیم ملی گفت: فکر می کردم امروز در جلسهبا کفاشیان او در خصوص مشکلاتی که در جلسه آخر در 29 اسفند داشتیم به ما راه حل می دهداما او هیچ صحبتی در این زمینه نکرد و به همین دلیل ادامه همکاری مقدور نیست.

وی تصریح کرد: نمی دانم که چطور وظایفم راانجام دهم و این مقدور نیست که بازی به بازی و اردو به اردو پیش برویم. من تحتقرارداد فدراسیون هستم اما فراموش نکنید که برای موفقیت باید حمایت هم باشد ونباید این طور باشد که در دقایق پایانی و لحظه آخری تصمیمی بگیریم. در 4 سال گذشتهشرایط همواره این گونه بوده است.کی روش گفت: در اردوی پرتغال به خاطر همین مسائل 60 هزار یورو هزینهکردم. الان هم در فاصله 37 روز مانده به مسابقات هنوز مشخص نیست از کجا حمایت می شویم.

وی افزود: کسانی هستند که در کار فوتبال و مسائل فنیدخالت می کنند. بنابراین چه انتظاری دارید وقتی افرادی تحت نام من، تصمیماتی می گیرندکه هیچ اطلاعی از فوتبال ندارند.سرمربی تیم ملی گفت: این حق را دارم که پس از 33 سال کار در فوتبالاین تقاضا را انجام دهم که افرادی با من کار کنند که به من احترام بگذارند و اگرنمی خواهند احترام بگذارند به روی سکو ها بروند چون نمی توانم با آنها کار کنم.

وی افزود: من نگفتم تحت شرایط فعلی نمی توانم ادامه دهم،اما با نبود حمایت ها کار مقدور نیست. استعفایم هنوز مورد قبول قرار نگرفته، اماگذشته ها گذشته است و زمانی که هیأت رئیسه استعفای من را قبول نکرده، من همچنانتحت قراردادم هستم.کی روش در خصوص حضور نکونام در تیم ملی گفت:نمی توانیم منکر برخی مسائل شویم اما برنامه ما این بود که به کادر تیم ملی علیکریمی و نکونام اضافه شوند. من کریمی و نکونام را می خواستم، البته مردادماه اینتصمیم را گرفتم، اما معلوم نیست با این اتفاقات در آینده چه رخ خواهد داد

.وی افزود: ما دو گزینه پیش روی خود داریم یامحبوب شویم و کار خود را انجام دهیم یا تعهد داشته باشیم و تصمیم گیری کنیم. درواقع باید قدم به قدم پیش برویم اما در حال حاضر نمی توان گفت که اردوهای پیش رویما برگزار می شود یا خیر، در واقع با این طور رفتارها زندگی را به خود تلخ می کنیمچرا که بعد از چهار سال اردوهای ما مشخص نیست و نمی دانیم که مخارج هواپیما و هتل هارا چه کسی می دهد و تصمیم ها همواره لحظه آخر عوض می شود.سرمربی تیم ملی گفت: در هر صورت این مسائل دربرخورد و اخلاق ما تأثیر می گذارد و امروز هم در صحبت هایمان به این نتیجه رسیدیمکه الان زمان قول دادن نیست و باید تعهد باشد چرا که 37 روز تا آغاز مقدماتی جامجهانی مانده و باید به وعد و وعیدها عمل کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد:مسیر صعودمان به جام جهانی سخت است، چرا که حریفانی مانند چین، ازبکستان، قطر،عربستان و ... داریم که عملکرد خوبی دارند. جایگاه تیم های استرالیا، ژاپن و کرهجنوبی هم مشخص است و بقیه تیم ها باید برای سهمیه باقی مانده تلاش کنند.وی ادامه داد: چهار سال این موضوعات را گفتم،اما در مدیریت مجموعه افرادی بودند که دوست دارند به جایگاه آدم ها لطمه بزنند وآبروی آنها را ببرند، کار کردن با آنها واقعاً مقدور نیست.

کی روش خاطرنشان کرد: ما روی پیراهن تیم ملیآرم یوزپلنگ ایرانی را حک کردیم که نشان از اعتراض به انقراض نسل این حیوان باشد وبه نوعی حس انسان دوستانه خود را اعلام کردیم، اما اگر همین حیوان در قفس باشد ودر کنارش مار و عقرب حضور داشته باشند مطمئن باشید نسلش به زودی منقرض می شود. بهنظر من اینگونه نمی توان مدیریت کرد.سرمربی تیم ملی ادامه داد: با افرادی که نمی توانبه آنها اعتماد کرد، همکاری هم نمی توان داشت، افرادی که همیشه دنبال منافع شخصیخود هستند و در این راه افراد دیگر را تحریک کرده و گزارشات انحرافی و اشتباه بهمردم و مسئولان می دهند و به نوعی به آنها دروغ می گویند. این افراد می خواهند کاربقیه را زیر سؤال ببرند.

وی عنوان کرد: برخی مواقع مدیریت تصمیماتی می گیردکه به سود تیم ملی نیست. در چهار سال گذشته هم یاد نگرفته اند که چگونه برنامه ریزیکنند. نباید این نکته را فراموش کنیم که مار و عقرب، یوز را از بین می برد.کی روش در ادامه خاطرنشان کرد: به خاطر عشق وعلاقه ای که مردم به من دارند، حس می کنم به آنها بدهکارم، این حسم به همه مردمایران است. صحبت من در این مورد است که تمامی تعهدات انجام شود و زمانی که ایناتفاق می افتد، احساس می کنیم برای کارمان احترام قائل می شوند. متوجه باشید کهوظیفه سنگینی دارم. باید پاسخگوی عشق و علاقه مردم باشم و ثابت کنیم راه درست رامی رویم. شاید برخی دوست نداشته باشند این مسیر ادامه پیدا کند.

باید ثابت کنیم کهاتفاق درستی رخ می دهد.سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه 37 روز زمانتا شروع مسابقات مقدماتی جام جهانی زمان باقی مانده است، عنوان کرد: از اتفاقی کهدر فرودگاه افتاد خبر داریم، این مسئله لطمه روحی به آبروی داخلی و بین المللی منزد و با آبرویم بازی شد. از این اتفاق خیلی ناراحت شدم. اتفاقی که روز اول فروردینافتاد بسیار بد بود و مسئولان به من قول دادند که در بازگشت، این موضوع تکرارنشود، ولی با وجود قولی که آنها دادند باز هم این اتفاق افتاد.

حالا در 25 فروردینشاهد این موضوع هستیم که هنوز این مسئله وجود دارد. فکر می کنم گروگان فدراسیون واداره مالیات هستم.کی روش در ادامه تأکید کرد: وسیله بازی ادارهمحترم مالیات و فدراسیون فوتبال شدم و این موضوع بسیار ناراحت کننده است. امروزقرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی را داشتیم که اکثر سرمربیان تیم های قدرتمند وحداقل تیم های درجه یک آسیا در آن حضور داشتند، اما از کادر فنی تیم برتر آسیا کسیحضور نداشت، چرا که مثل یک گروگان با من برخورد می شود. متأسفانه این بازی رفت وبرگشت و پینگ پنگی بین اداره مالیات و فدراسیون فوتبال بود.وی ادامه داد: هم اکنون من باید در محل قرعه کشیمی بودم تا از منافع تیم ملی دفاع کنم و برنامه ریزی لازم را انجام بدهم.

رقبایایران در حال برگزاری بازی های خود هستند من هم باید در آنجا می بودم تا راه حلمناسبی را ارائه می دادم. تصور این بود که راه حل ارائه شود.سرمربی تیم ملی تصریح کرد: زمانی نداریم کهبخواهیم قول و وعده بدهیم باید مسائل عملی شود. در چهار سال گذشته همه این اتفاقاتدر لحظه های پایانی رخ می داد، باید تعهدات انجام شود. تمام هزینه ها از جملهاینکه تیم ملی در کجا مستقر شود و بازی کند و با چه وسیله ای برود، مشخص شود.کی روش با اشاره به رابطه دوستانه اش باکفاشیان عنوان کرد: من و کفاشیان مثل دو دوست هستیم اگر قرار باشد که همکاری ماقطع شود دوستی ما ادامه خواهد داشت و در مورد این مسئله صحبت کردیم که اگر راهکاریوجود ندارد، جدایی را در نظر بگیریم.

هیأت رئیسه با استعفایم موافقت نکرده ، هم اکنونراه حل چیست که کارم را با این شرایط ادامه بدهم؟سرمربی تیم ملی در مورد اینکه وزارت ورزشخواهان ادامه همکاری او بوده اما چرا شرایط مهیا نیست، گفت: من نمی توانم در موردمطالب دیگران صحبت کنم هرکسی برای آمادگی تیم ملی تلاش می کند و راه حل می دهداعتماد هم می کند هم اکنون چهار سال است که وعده و وعید و قول و قرار داده شدهاست. در جام جهانی و جام ملت ها هم این وعده ها تکرار شد برای بازی با شیلی و سوئدهم این وعده ها تکرار شد اما کاری صورت نمی گیرد، ما در بازی با شیلی و سوئد همشرایط دشواری داشتیم.

کی روش تصریح کرد: با کمال احترام و تقاضایخاضعانه ای که دارم در 37 روز مانده به آغاز مسابقات مقدماتی جام جهانی اگر می خواهیمصعود به جام جهانی را تکرار کنیم باید یک برنامه سطح بالا داشته باشیم و بازیکنانآماده شوند و سرابی که اقدامات لحظه آخری انجام داده بود را تکرار نشود. نبایدآینده فوتبال ایران را بر مبنای تخیلات خودمان رقم بزنیم. عربستان بسیار قوی شدهاست.

وی افزود: تیم المپیک عربستان 2 بر یک تیمالمپیک ما را در خانه شکست داد. بیدار شوید؛ تمام منابع لازم برای تیم امید فراهمبود. سرمربی، بازیکنان، پاداش ، سکه های طلا، تمرین در استادیوم ملی یعنی آزادی.مطمئن باشید عربستان قدرتمند بازی خواهد کرد چون برای جام جهانی 2018 تلاش می کند،چین و امارات هم از جمله رقبای من هستند، هزینه های زیادی برای فیفا انجام می دهند.مربیانی می آورند که بهترین عملکرد را داشته باشند. قطر را هم فراموش نکنید. اینتیم میزبان جام جهانی 22 است و می خواهد در جام جهانی 2018 موفق شود.سرمربی تیم ملی ادامه داد: من نمی توانم دخالت هایمستقیم را قبول کنم و این صحبت ها را هم به خاطر هواداران می گویم. در واقع دیگرنمی دانم چگونه صحبت کنم و چه مسائلی را بیان کنم.

وی افزود: بعد از سی و چهار سال کار در فوتبالایران نمی توانم بپذیرم که دستیار خودم را خودم انتخاب نکنم و برای هر مطلبی بایداز کفاشیان اجازه بگیرم که البته همیشه این کار را انجام می دهم، اما مطلب دیگراین است که شخصی به کادر فنی اضافه شود که کارآمدی را نداشته باشد. مگر شک و شبهه ایهم باقی مانده است و من همه چیز را گفته ام.کی روش در پاسخ به این سؤال که آیا کسی که درکار او دخالت می کند دبیر فدراسیون فوتبال است، گفت: من نمی گویم یک شخص بلکهصحبتم را به صورت کلی گفتم. من سعی می کنم وظایف خودم را انجام دهم و انتخاببازیکنان و دستیار، تاکتیک تیم، آمادگی تیم از بعد تاکتیکی و... ؛ این دخالت هامورد قبول نیست.

وی یادآور شد: شما در نظر بگیرید یک یوزپلنگدر قفس کوچکی با مار و عقرب باشد. طبیعتاً این یوز خواهد مرد. من هم دوستدار محیطزیست هستم، اما هم اکنون باید به دنبال عدم انقراض خودم باشم.سرمربی تیم ملی در مورد اینکه آیا اختلاف اوبا فدراسیون بر سر انتخاب سرپرست برای تیم ملی توسط فدراسیون فوتبال است، گفت: خیراین مسئله نیست. این مطلب را یادآوری می کنم که فدراسیون این حق را دارد که برفوتبال احاطه داشته باشد و هر شخصی که می تواند به تیم ملی کمک کند را انتخاب کند،اما مسئله ای که نمی توانم با آن کنار بیایم این است که آن شخص که انتخاب می شودکارایی و وفاداری لازم را نداشته باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد:شخصی را داریم که تظاهر می کند سرپرست تیم ملی است و قدرت مدیریت دارد اما هم اکنونمسئله ای را می گویم و خودتان شرایط را قضاوت کنید. برای بازی اول ما در دور دوممرحله مقدماتی جام جهانی (ایران-ازبکستان در تاشکند) پرواز ما برای یک روز گرفتهشده بود در حالی که ویزای بازیکنان برای روز بعد از آن بود.وی ادامه داد: این شرایط در حالی رقم خوردهبود که هتلی که برای ما رزرو کرده بودند برای دو روز بعد از پروازمان بود یعنی بینپرواز تا هتل دو روز فاصله بود و به همین دلیل مدت زیادی را در ازبکستان معطلبودیم چون ویزا نداشتیم و نمی توانستیم وارد این کشور شویم.کی روش خاطرنشان کرد: پس از اینکه مشکل مانحل شد نتوانستیم به هتل برویم و به ما اتاق نمی دادند. تمام این اتفاقات قبل ازبازی با ازبکستان بود یعنی بازیکنان 48 ساعت نخوابیدند.

سرمربی تیم ملی افزود: یک مثال دیگر می زنم؛افرادی از پول فدراسیون استفاده می کنند و دوستان خود را به بهانه بازی های تیمملی به کشورهای مختلف می برند آن وقت پول توجیبی و پاداش بازیکنان پرداخت نمی شودچون پول ها قبلاً برای دوستان آن آقا هزینه شده است.کی روش با بیان اینکه با چنین افرادی نمی توانکار کرد، اظهار داشت: برای دیدار با اندونزی به کفش های مخصوصی نیاز داشتیم تابتوانیم در شرایط بارندگی زیاد راحت تر بازی کنیم. پیش از رفتن به اندونزی مطمئنبودیم که باید از این کفش ها استفاده کنیم. چون ما با شرایط آنجا آشنا بودیم امااین کفش ها خریداری نشد چون پول ها جای دیگری خرج شده بود تا لیدرهایی بیایند تااسم آن آقا را صدا بزنند.

کی روش افزود: در بحرین هم مشکلاتی پیدا کردیمو دو ساعت معطل شدیم، در لیست مان 43 پاسپورت بود و بعد از دو ساعت معطلی درفرودگاه متوجه شدیم که کل کاروان ما 42 نفر است. متأسفانه با این افراد نمی توانکار کرد.وی ادامه داد: وقتی هم ناراحت می شوند به صورتآدم نگاه می کنند و مردم پرتغال را دزدان دریایی خطاب می کنند همه افرادی را که کار می کنند را هم خائن و جاسوس می نامند.

وی ادامه داد: سرپرستان بیش از یک سال پروندهقوچان نژاد و دژاگه را بایکوت کرده بودند. اگر من به عنوان سرمربی تیم ملی کارآنها را محکم پیگیری نکرده بودم امروز هم آنها نمی توانستند برای تیم ملی بازیکنند. سرپرستانی که تنها تجربه 5 هفته حضور در فوتبال را دارند در صورت آدم نگاهمی کنند و به من می گویند حداقل استانداردهای لازم را ندارم.کی روش تصریح کرد: به صورت شفاف می گویم زمانآن رسیده که تصمیمات لازم گرفته شود. یا با من یا بدون من، فرقی نمی کند. بایدتعهدات اجرایی شود. نمی توانم با سرپرستانی کار کنم که فقط به دنبال عکس گرفتنهستند و افرادی که فقط منافع شخصی خود را دنبال می کنند.

Comment

Working...
                                X